přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.471 Berlín a slavnost světel

Berlín 1

Poznejte německou metropoli Berlín v její skutečně nevšední podobě! Každý říjen se Berlín na týden promění večer v pohádkové město s budovami i celými ulicemi osvětlenými jasnými a barevnými světly.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd v ranních hod., BERLÍN (UNESCO), CHARLOTTENBURG, zámek pruských králů, třída Kurfürstendamm, Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche, Vítězný sloup, Braniborská brána, Potsdamer Platz a rozsáhlá nová výstavba (Sony Center), Berlínská zeď, bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie s Muzeem útěků aj. Festival světel - atmosféra večerních ulic.

2.den (so): BERLÍN , Říšský sněm (nutná rezervace), historický střed Berlína a Muzejní ostrov, moderní architektura Hauptbahnhof, třídy Unter den Linden a Friedrichstrasse, Opera, katedrála sv. Hedviky, Francouzský kostel, Humboldtova univerzita, dóm (hroby králů, z kupole výhled na město), Alexanderplatz s televizní věží (365 m), Červená radnice, dále muzea na Muzejním ostrově, variantně volno v parku a projížďka lodí po Sprévě, Festival světel – fantastická podívaná na barevně nasvícené město, možnost večerní prohlídky osvětleného Berlína v turistických busech (nutná rezervace), účast pozdě do noci.

3.den (ne): V noci odjezd, návrat do ČR ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
12.10.-14.10.20183 dny3 590 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 1x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje)
 • průvodce
 • CK si vyhrazuje právo záměn jednotlivých objektů programu.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)
 • 1x snídaně (příplatek: 200 Kč)
 • záloha za rezervaci prohlídky osvětleného Berlína v autobuse - 2 hodiny (příplatek: 420 Kč)
 • rezervace Reichstagu - kupole Říšského sněmu může být uzavřena kvůli aktuálnímu provozu instituce, bývá do ní vpuštěno pouze omezené množství návštěvníků a hromadné rezervace někdy bývají zamítnuty. Prosíme, uveďte tedy svůj zájem rovnou na přihlášku. (příplatek: 100 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 690 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí