přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.130 Dubrovník a Elafitské ostrovy

Chorvatsko_Dubrovnik_2_10

Zájezd nás zavede na nejjižnější výběžek jadranského pobřeží, neopakovatelná směs historických památek ale i roztroušených ostrůvků s bujnou vegetací. Navštívíme historický Dubrovník, středověký Ston, Elafitské ostrovy - Koločep, Lopud, Šipan a Lokrum s bujnou středomořskou vegetací, krásnou přírodou a koupáním na nepřeplněných plážích. Vypravíme se na výlet do nedaleké Černé Hory za poznáním Kotoru i romantické Budvy.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Ve večerních hodinách odjezd z republiky.

2.den (so): MEDUGORJE - světoznámé poutní místo a vodopády Kravica na ponorné řece Trebižat - krásná přírodní scenérie, možnost koupání. Odpoledne příjezd na ubytování, pobyt u moře.

3.den (ne): Pobyt u moře.

4.den (po): Fakult. lodní výlet na ELAFITSKÉ OSTROVY - oblíbená místa šlechtických rodin o čem svědčí četné vily a zahrady, architektonické památky, obranné věže z období tureckých nájezdů tzv. torety, krásná příroda, koupání. Malebný ostrov KOLOČEP, druhým z ostrovů bude ostrov ŠIPAN, který měla v oblibě i dubrovnická šlechta, přírodní scenérie ostrova, městečko Sudjuradj a prohlídka renesanční letní rezidence rodiny Stjepovič-Skočibuhové - reprezentační sály zámku, kaple, krásná zahrada. Součástí výletu je i typický dalmátský oběd. Ostrov LOPUD, oblíbené místo českého básníka a spisovatele V. Dyka. Malebné městečko LOPUD - podobná architektonická tvářnost jako Dubrovník.

5.den (út): Pobyt u moře.

6.den (st): Navštívíme kouzelné město DUBROVNÍK (UNESCO) - Pilská brána, promenáda Placa, Onofriova kašna, kostel sv. Spasitele, mramorem dlážděné ulice a barokní budovy, procházka po dubrovnických hradbách s úchvatnými pohledy na celé město, individuální volno. Fakultativně odjedeme i na nedaleký ostrov LOKRUM - zbytky benediktinského kláštera. Nyní je místo přírodní rezervací. Pro ostrov je typická bujná vegetace, lesní porost, stará botanická zahrada. Většina návštěvníků neodolá koupání v přírodním slaném jezírku nebo na několika přírodních plážích.

7.den (čt): Výlet na pobřeží Černé Hory. Trajektem přeplujeme BOKU KOTORSKOU, připomínající norské fjordy. Městečko KOTOR (UNESCO) s masívem Lovčenu v pozadí, staré město, hradby, monumentální katedrála zasvěcená sv. Tryfonovi. BUDVA - staré město na výběžku pevniny, romantické uličky a mohutné hradby s vyhlídkou na poloostrůvek SV. STEFAN.

8.den (pá): Pobyt u moře. Polodenní výlet do oblasti Malostonského zálivu. STON - historické centrum se středověkými stavbami, procházka po stonských hradbách ze 14. stol. Navštívíme místní saliny s možností nákupu soli. MALI STON - loviště ústřic.

9.den (so): Pobyt u moře a v podvečer odjezd do ČR.

10.den (ne): Návrat v dopoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
24.8.-2.9.201810 dní14 690 KčOdjezd též z Brna, Pardubic a HK.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • trajekt přes Boku Kotorskou
 • 7x ubytování v hotelu*** (Neum) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, klimatizací, sat TV a balkonem
 • 7x polopenzi – snídaně i večeře formou bufetu
 • průvodce
 • pobytovou taxu

  Cena neobsahuje

 • Lodní výlet na Elafitské ostrovy - nutná rezervace předem v CK, platba na místě cca 55 Eur. Součástí výletu jsou nápoje na lodi, oběd v Šipanu u majitele lodi vč. nápojů, vstupné do rezidence.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • pokoj s balkonem na mořskou stranu - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 700 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí