přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.133 Francouzská riviéra

Francie - St. Tropez

Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží. Na tomto zájezdu se budou chvíle odpočinku u moře střídat s výlety na zajímavá místa Riviéry, z nichž většina skýtá také možnosti koupání.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: mobilhome

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.

2.den (so): NICE - město s romantickou starou částí i palmovou Anglickou promenádou, vyhlídka Le Chateau na město a starý původně římský přístav, možnost koupání.

3.den (ne): Volný den u moře.

4.den (po): ST. TROPEZ - jedna z hlavních turistických atrakcí Riviéry. Jeho krásu objevily významné osobnosti: P. Signac, H. Matisse a S.G. Colettová. Po R. Vadimovi a B. Bardot následovala vlna turistů, kteří přijíždějí do tohoto malebného místa. PORT GRIMAUD - unikátní lagunové městečko, které je protknuto vodními toky. Malebná vesnička GRIMAUD s ruinami středověkého hradu.

5.den (út): Volný den u moře.

6.den (st): Středisko květinářství ANTIBES - městečko ležící při patě skalnatého poloostrova CAP D'ANTIBES, který je symbolem luxusního života na Riviéře již od 20. let. Možnost prohlídky Picassova muzea. CANNES - místo konání světoznámých filmových festivalů. Procházka po přímořské palmové promenádě Croisette, staré čtvrti Le Suqeut s krásným výhledem na přístav a Festivalový palác.

7.den (čt): Volný den u moře nebo fakultativně výlet: MARSEILLE - největší francouzský středomořský přístav s dlouhou historií již od dob římského osídlení. Překrásná vyhlídka na město a ostrovy od katedrály Notre Dame de la Garde. Možnost lodního výletu na CHATEAU D'IF a FRIOULLSKÉ OSTROVY (lodě se platí na místě).

8.den (pá): Volný den u moře.

9.den (so): ÉZE - skalní hnízdo alpského předhůří s překrásnými výhledy na celé pobřeží. MONACO - MONTE CARLO - krásou zářící malé knížectví. Možnost návštěvy Oceánografického muzea, katedrály knížecí rodiny nebo Knížecího paláce a v Monte Carlu slavného Casina.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
29.6.-8.7.201810 dní14 390 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovicích.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice)
 • 7x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • fakultní výlet 7.den - Marseille (příplatek: 390 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí