přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.323 Rozmanité národní parky Pyrenejí

Francie - Vignemale

Tento zájezd je zaměřen na poznání francouzské části Pyrenejí, ale podíváte se také do nádherné španělské části. Pyreneje skýtají nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a zajímavých míst. Podniknete řadu výletů ve snad nejkrásnější oblasti Pyrenejí, v okolí nejvyšší hory francouzské části pohoří Vignemale.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: apartmán

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (so): Odpoledne příjezd do městečka ST. LARY. Ubytování v apartmánech nad městečkem St. Lary. Možnost procházky po okolních kopcích s výhledy hluboko do údolí na městečko St. Lary i malebné vrcholy Pyrenejí .

3.den (ne): Výstup ze sedla Col du Tourmalet (jezdí se Tour de France) na PIC DU MIDI DE BIGORRE, odkud se naskýtají panoramatické kruhové výhledy na hlavní hřeben Centrálních Pyrenejí a do Akvitánské nížiny.

4.den (po): Výlet k jezeru LAC DE GAUBE a malebnou dolinou s množstvím potoků a kaskád pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí VIGNEMALE. LURDY - věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou.

5.den (út): Výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Park s překrásnými jezery, pěknými výhledy a úchvatnou přírodou. Podél jezera LAC DE L’OULE k chatě REFUGE DE BASTAN a dále na sedlo pod vrcholem Pic Bastan (2715 m n. m.), krásné výhledy na jezera a nejvyšší horu oblasti Pic de Néouville (3091 m n. m.).

6.den (st): - Návštěva horského střediska GAVARNIE a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu CIR-QUE DE GAVARNIE, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovci spadá přes 20 vodo¬pádů, z nichž nejvyšší překonává výšku 422 metrů. LUZ-SAINT-SAUVEUR – romantické starobylé městečko překrásně umístěné na prahu soutěsky řeka Pau, opevněný kostelík postavený rytířským řádem Templářů ve 12. století.

7.den (čt): Výlet do nejkrásnějšího národního parku španělských Pyrenejí - NP ORDESA (UNESCO). Pěší turistika v kaňonu Ordesa s několika krásnými vodopády pod 800 metrů vysokými skalními stěnami.

8.den (pá): – Druhý výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Túra do oblasti nádherných jezer LAC D´ORÉDON a LAC D´AUBERT.

9.den (so): Dopoledne odjezd z Pyrenejí. Devítihodinová zastávka na pobřeží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u NARBONNE (letovisko Narbonne Plage - městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem). Přejezd přes Francii a Německo.

10.den (ne): Příjezd do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
17.8.-26.8.201810 dní12 790 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech s možností vaření
 • 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

  Fakultativní výlety

 • studio pro 2 osoby (příplatek: 1 000 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 500 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ (sleva: 300 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí