přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.438 Horskými vláčky po Švýcarsku

Svycarsko - vlak 4

Švýcarsko – uměli byste si tuto nádhernou alpskou zemi představit bez slavných červených vlaků? Určitě ne. Proto jsme, vzhledem k velké oblibě našich zájezdů s horskými Bernina expresy, připravili novinku, která se zaměřuje právě na slavné švýcarské horské vlaky a především ty, které projíždějí nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.

2.den (pá): Příjezd do údolí řeky Albuly do městečka Tiefencastel, odkud budeme pokračovat vlakem směrem na průsmyk ALBULA typickou švýcarskou železnicí, která výškový rozdíl 1 000 metrů překonává systémem mnoha serpentin a tunelů. Nachází se zde i nejčastěji fotografovaný železniční most ve Švýcarsku – most přes řeku Landwasser. Tento úsek železniční trati je zapsán na seznamu UNESCO. Jízdu vlakem ukončíme ve SVATÉM MOŘICI. Odtud budeme pokračovat autobusem k ledovci MORTERATSCH, kde podnikneme nenáročnou vycházku k jednomu z nejdelších ledovců ve Švýcarsku. Přes horský průsmyk JULIERPASS dojedeme k nejznámější švýcarské soutěsce VIA MALA. Přejezd na nocleh.

3.den (so): Přejezd přes impozantní pas FURKAPASS, zastávka u vyhlídky Belvedere a dále u RHONE-GLETSCHER, pramen Rhony. Dále přejezd vysokohorského sedla GRIMSELPASS (2 165 metrů), výhledy do údolí řeky Rhony. AARESCHLUCHT – průrva řeky Aary. Zastávka u malebných vodopádů REICHENBACH, kde je jedno z nejdramatičtějších dějišť z knih spisovatele Doyla, kde se zřítil Sherlock Holmes a jeho protivník Moriarty. Odjezd zpět přes horský pas SUSTENPASS. Na závěr dne možnost jízdy vláčkem z Göschenen přes malebnou šluchtu do ANDERMATTU.

4.den (ne): Odjezd časně ráno do oblasti Bernských Alp – Interlakenu: proti proudu řeky Lütschine do LAUTERBRUNNENU, odtud lanovkou na planinu Almendhubel do nadmořské výšky 1 600 metrů a dále vlakem do MÜRRENU. Pro zájemce možnost výjezdu visutou lanovkou do nadmořské výšky 2 970 metrů na horu SCHILTHORN s panoramatickou otáčivou restaurací, natáčela se zde také jedna epizoda slavného Jamese Bonda, agenta 007. Průjezd autobusem kolem řeky Aary do Brienzu a výjezd ozubnicovou železnicí z roku 1892 na horskou stanici BRIENZER ROTHORN do nadmořské výšky 2 350 metrů, vagóny většinou nahoru táhne parní zubačka, z vrcholu opět krásný panoramatický výhled na Brienzersee a Bernské Alpy. Noční přejezd do ČR.

5.den (po): Příjezd do Prahy v časných ranních hod.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
14.6.-18.6.20185 dní6 290 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat
1.9.-5.9.20185 dní6 290 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 2x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
 • 2x polopenzi (česká kuchyně)

  Cena neobsahuje

 • jízdné na vláčky

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí