přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.307 Hory a termální lázně Rakouska

dachstein-gosausee-11

Alpy pro aktivní seniory (a nejen pro ně)

Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury. NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner. Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.). Ubytování je zajištěno v pěkném hotelu****, kde klienti mohou využít bazén a saunu.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkný výlet pod severní stěnou Dachsteinu kolem jezer VORDERER a HINTERER GOSAUSEE, kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein. Cestou na ubytování procházka v soutěsce LAMMERKLAMM.

2.den (po): Procházka jedinečnou hlubokou soutěskou LICHTENSTEIN KLAMM po dřevěných mostíkách nad dravou bystřinou sevřenou strmými skalními stěnami. Poté výjezd lanovkou z městečka DORFGASTEIN na vyhlídkový vrchol FULSECK. Lehká procházka po hřebeni, která skýtá pěkné výhledy na okolní hory vysoké přes 2500 m a také dolů do Gasteinského údolí. Odpoledne koupání a odpočinek v moderních termálních lázních BAD HOFGASTEIN.

3.den (út): Výjezd lanovkou Ikarus do úchvatného světa hor nad městečko WERFENWENG, odkud se naskýtá nádherný kruhový výhled na okolní alpské velikány skupiny TENNENGEBIRGE. Odpoledne návštěva impozantního středověkého hradu HOHENWERFEN, který se majestátně tyčí nad celým údolím.

4.den (st): Výjezd k malebnému jezeru ZAUCHENSEE, dále lanovkou k GAMSKOGELHÜTTE. Odtud pěší výlet s nádhernými výhledy panoramatickou cestou mezi růžovými azalkami. Nejzdatnější mohou vyjít na vrcholy TAGWEIDEGG a SCHWARZKOPF. Odpoledne koupání a relaxace v lázních Amadé Altenmarkt.

5.den (čt): Pobyt v hotelu, pro zájemce fakultativně: Výlet do malebného termálního údolí GASTEINER TAL. Výjezd lanovkou na STUBNER KOGEL. Pěší výlet panoramatickou cestou Otto Reichert Weg s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN, kde přímo v centru městečka se nachází romantické vodopády. Koupání a relaxace v termálních lázních FELSENBAD.

6.den (pá): Výlet z romantického městečka WAGRAIN, které je přezdíváno“městečko květin“. Výjezd lanovkou „Flying Mozart“ nad městečko na KOGLALM. Pěkná pěší túra po hřebeni s překrásnými výhledy na RADŠTATSKÉ ALPY k vrcholkům GRIESSENKARECK a SAUKARKOPF. Návrat cestou Bettlersteig a Blumenweg.

7.den (so): Ráno odjezd do SALZBURGU (UNESCO), kde Vám program otevírá dveře do mnoha památek a muzeí (např. Mozartův rodný dům, projížďka lodí po řece Salzach, hrad HOHENSALZBURG včetně výjezdu pozemní lanovkou aj.). Salzburg je nádherné město ležící v krásné krajině pod Alpami, dominuje mu mohutný Dóm a vysoko nad městem stojící bílá pevnost Hohensalzburg. Příjezd do Čech ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
5.8.-11.8.20187 dní11 490 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu****
 • 6x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • 5. den výlet (příplatek: 390 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 4 200 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí