přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.444 Hory, jezera a soutěsky Korutan a Julské Alpy

Slovinsko-Julske Alpy

Oblast trojmezí Itálie, Rakouska a Slovinska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami, soutěskami a dalšími zajímavostmi. Zájezd je veden po nejzajímavějších místech, tak aby poskytl obrázek o přírodních i kulturních krásách Korutan i náhled do sousední Itálie.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z Prahy v nočních hodinách.

2.den (čt): Příjezd do údolí MALTA. V případě hezkého počasí výlet podél přehrady pod masivy ledovcových třítisícovek (Ankogel, Joch Spitzai). Poté procházka v údolí Malta podél říčky Malta, kolem tůní a vodopádů (VODOPÁD MELNIK) od chaty Hochbrücke přes Falleralm do městečka BRAMSTATT. Městečko GMUND s prohlídkou muzea Porsche. Historické centrum s malebným náměstím.

3.den (pá): Perly italských JULSKÝCH ALP. Poutní místo SANTO LUSSARI – výjezd lanovkou na dechberoucí vyhlídkový bod ležící na vysokém hřebeni. Odtud se naskýtají panoramatické pohledy na Julské Alpy – hřeben Mantgartu a ostatní horské masivy ležící v okolí i do Korutan. Odpoledne nádherná oblast - JEZER FUSINE – pěkný výlet podél čirého zelenomodrého jezera, ve kterém se zrcadlí velikány Julských Alp k hornímu jezeru a dále pod stěnu Julských Alp, pod Malý a Velký Mantgart. V podvečer návštěva slovinského horského střediska KRANJSKA GORA, nad kterou se klenou bílé vápencové štíty hor.

4.den (so): Přejezd k nejkrásnější rozhledně Korutan PYRAMIDENKOGEL, kde vás výtah dopraví na vyhlídkovou plošinu s nádhernými pohledy na oblast jezera WÖRTHER SEE. Malebná obec ležící na poloostrově jezera Wörther See MARIA WÖRTH označovaná jako srdce oblasti. Soutěska TSCHEPPASCHLUCHT – s mostíků upevněných ve skalách se vám naskytnou dechberoucí pohledy na vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. KLAGENFURT- hlavní město Korutan přezdívané renesanční klenot, díky nádherně restaurovaným palácům. Staré město s náměstím Neue Platz na němž se nachází Dračí kašna s erbovním zvířetem. Odjezd do Čech ve večerních hodinách.

5.den (ne): Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
25.7.-29.7.20185 dní4 990 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a ČB.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenzi
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1 000 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí