přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.102 Itálie, Neapolský záliv - letecky

Caserta-07

V tomto zájezdu navštívíte skvosty Neapolského zálivu, ale cestu si zkrátíte letecky.

Pořadí navštívených míst se může změnit.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ****

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy. Přílet do Itálie, ubytování.

2.den (): Celodenní výlet do oblasti mohutné sopky Vesuvu. Výjezd a výstup na okraj kráteru sopky VESUV, odkud se naskýtají výhledy nejen do kráteru, ale také na Neapolský záliv. Poté návštěva archeologického areálu - POMPEJE (UNESCO) - jedinečně dochovaná památka, ukazující díky výbuchu sopky Vesuv dobře zachované antické římské město s pravoúhlou sítí ulic, chrámy, centrálním náměstím, několika lázněmi, amfiteátrem. Zejména proslulá je i barevná fresková výzdoba na zdech různých staveb. Na závěr našeho dne se přesuneme do HERCULANEA, kde navštívíme místní archeologické muzeum s virtuální prohlídkou městeček tak, jak původně kdysi vypadala před výbuchem, který budete mít možnost sledovat v 3D projekci.

3.den (): Pobyt u moře.

4.den (): Výlet na smaragdový ostrov CAPRI (lodě se platí na místě), možnost plavby lodí kolem ostrova k Faraglioni nebo k Modré jeskyni, ostrov skýtá mnoho dalších možností např. návštěvu římských vil nebo vily švédského lékaře Axela Muntheho, Augustovy zahrady, vily Jovis císaře Tiberia, výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Solaro s krásnými výhledy aj.

5.den (): Další výlet za pozoruhodnostmi Neapolského zálivu. Navštívíme zámek a zahrady CASERTA (UNESCO) - nádherné dílo připomínající francouzské Versailles, park s fontánami a bohatou sochařskou výzdobou. Dále slavný a nejstarší benediktinský klášter MONTECASSINO, vybombardovaný za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruovaný do původní podoby.

6.den (): Pobyt u moře a polodenní výlet do typické výrobny sýra mozzarelly (prohlídka a degustace) a poté do městečka SESSA AURUNCA na svahu bývalé sopky Roccamonfina. Dochovalo se zde mnoho pozůstatků antických staveb (portiko, amfiteátr), ale i stavby křesťanské (románská katedrála aj.). Tento výlet může být spojen i s transferem z/na letiště.

7.den (): Pobyt u moře nebo fakultativní výlet do Sorrenta a na amalfitánské pobřeží. Návštěva přístavního městečka SORRENTO , které je položené na vysokých tufových útesech a okouzlí Vás svojí romantikou uliček i výhledů na moře. Pokračování do městečka AMALFI. Již samotná cesta křivolakými silničkami Vám poskytne množství nádherných výhledů na amalfitánské pobřeží, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (UNESCO). Procházka po Amalfi, kde najdete mnoho zajímavých památek, např. katedrálu sv. Ondřeje aj. Poté malebné městečko VIETRI, jenž proslulo zejména výrobou keramiky. Z Amalfi též možnost fakultativní plavby lodí do Salerna. Tento výlet je nutné rezervovat a zaplatit již při přihlášení z důvodu omezené kapacity.

8.den (): Odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
3.6.-10.6.20178 dní20 990 KčJiný program zájezdu - info v CKrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku do Itálie
 • transfery
 • výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu****
 • 7x polopenzi vč. sklenice vody a vína k večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 240 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí