přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.100 Itálie, Neapolský záliv

ITALIE - Rim - Lucka

Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79, budete moci vystoupat i na okraj kráteru Vesuvu. Lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha římskými stavbami (Kolosem, Palatin, Forum romanum, Pantheon aj.) a ministát Vatikán s významnými Vatikánskými muzei a bazilikou sv. Petra.

Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie. V krásném piniovém parku se nacházejí vily a bungalovy. Početné služby a vybavení zahrnují diskotéku, bazén, solarium, velmi pěknou hotelovou písečnou pláž, 2 bary, restauraci, dětské hřiště aj.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: apartmán
v apartmánech nebo ve velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení

Stravování: polopenze
česká kuchyně

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj.

3.den (ne): Pobyt u moře.

4.den (po): Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.

5.den (út): Pobyt u moře. Fakultativní výlet (uskuteční se od 15 osob) - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Starořecké vykopávky CUMAE - nejstarší řecká kolonie v Itálii, uměle vybudovaný tunel ve skále. POZZUOLI - postvulkanická činnost projevující se v solfatarách.

6.den (st): POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv .Bude-li obnoven přístup pro autobus. Nebude-li, bude jako náhradní program zařazeno Pozzuoli.

7.den (čt): Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.

8.den (pá): Pobyt u moře.

9.den (so): ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.

10.den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
29.6.-8.7.201810 dní12 490 KčOdjezd též z Plzně, Příbrami, Písku a ČB.rezervovat
6.7.-15.7.201810 dní12 490 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat
24.8.-2.9.201810 dní11 590 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brnarezervovat
31.8.-9.9.201810 dní10 990 KčOdjezd též z Plzně, Příbrami, Písku a ČB.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení.
 • 7x snídani + 6x večeři (česká kuchyně)

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • fakultativní výlet 5. den (koná se od 15 osob) (příplatek: 590 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí