přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.142 Smaragdová Sardinie - moře i památky

Italie_sardinie_castel sardo_10

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: apartmán

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii .

2.den (so): Příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.

3.den (ne): Odpočinek u moře.

4.den (po): CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

5.den (út): Odpočinek u moře.

6.den (st): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE.

7.den (čt): ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.

8.den (pá): Odpočinek u moře.

9.den (so): Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.

10.den (ne): Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí Zadní místa poznámka 
8.6.-17.6.201810 dní13 990 Kč13 490 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a HK.rezervovat
31.8.-9.9.201810 dní14 390 Kč Odjezd též z Plzně, Pardubic a HK.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • trajekty
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice)
 • 6x českou polopenzi (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

  Cena neobsahuje

 • Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2018. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • výběr ložnice v apartmánu - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 800 Kč)
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí