přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.504 Putování po krásách Jeseníků

Cechy - Jeseniky - Mech jezirko

Jeseníky jsou velmi pestrou oblastí po stránce přírodní, kulturní i historické. Setkáváme se zde s horskou i podhorskou krajinou, původní květenou a mnoha historickými památkami včetně lidové architektury.

Typ zájezdu: Česká republika a Slovensko

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Cestou do Jeseníků navštívíme v ŠUMPERKU expozici čarodějnických procesů. Naší další zastávkou bude Muzeum papíru a Ruční papírna ve VELKÝCH LOSINÁCH, kde se ruční papír vyrábí už přes 400 let, vzpomeneme i na nešťastné oběti čarodějnických procesů, zde se psaly nejtemnější kapitoly historie. K večeru příjezd na ubytování do Loučné nad Desnou.

2.den (): Navštívíme nejvyšší bod Hrubého Jeseníku a Moravy PRADĚD. Pěší trasa povede z Ovčárny na Praděd (2,5 km), dále k chatě Barborka (2,5 km) a poté sestoupíme (5,5 km) do KARLOVY STUDÁNKY – prohlídka půvabného lázeňského města. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné strávit volný čas v Karlově Studánce.

3.den (): Návštěva horského střediska RAMZOVÁ a turistický výlet na ŠERÁK a ČERVENOHORSKÉ SEDLO po trase: Ramzová - sedačkovou lanovkou na Šerák – přechod na Keprník (2 km) – Vozka (2,5 km) – Na Příčné (2,5 km) – sestup do Červenohorského sedla (5,5 km) - prohlídka lyžařského střediska. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle.

4.den (): Prohlídka unikátního vodního díla přečerpávací elektrárny DLOUHÉ STRÁNĚ. Návštěva městečka ZLATÉ HORY - první zmínka o této obci pochází z r.1263 (původně Cukmantl), okolí Zlatých Hor ukrývá kouzlo panenské přírody a tajemství středověkých štol. Zbytek dne strávíme v REJVÍZU – horská obec s přírodní rezervací, důležitá pramenná oblast, rašelinní vegetace a naučná stezka k Mechovému jezírku, pěší túra z Rejvízu do Jeseníku.

5.den (): Prohlídka krasové jeskyně NA POMEZÍ. Návštěva lázeňského města JESENÍK, v jehož historii cinká zlato a stříbro. Starý vodní hrad upravený v 18. stol. na zámek, památné kostely, lázně Jeseník, Priessnitzova naučná stezka. Individuální volno ve městě.

6.den (): Po snídani odjíždíme přes VELKÉ LOSINY, kde si prohlédneme nádherný renesanční zámek s arkádovým nádvořím a na závěr cca 3 hodinová relaxace v novém termálním parku TERMÁLY LOSINY, regenerační vodní svět, blahodárné termální vody, bazény napouštěné přírodní termální vodou. Odjezd domů.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
6.8.-11.8.20176 dní6 290 KčOdjezd též z Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenzi

  Cena neobsahuje

 • vstupné včetně termálů

  Fakultativní výlety

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 200 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí