přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.119 Kalábrie, Liparské ostrovy a Stromboli

Italie_Lipary_10

Poznávací zájezd do Itálie, na její úplný jih, Vám poskytne možnost poznat méně navštěvovaná, ale přesto nádherná místa. V rámci lodních výletů budete moci zamířit také na vulkanické souostroví Lipari a pozorovat večerní sopečné erupce na ostrově Stromboli nebo se podívat na okraj kráteru dosud činné sopky Vulcano.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: bungalov
Areál bungalovů má sugestivní polohu na svahu nad mořem a je vystavěn v těsné blízkosti písečné pláže. Hostům jsou zdarma k dispozici lehátka a slunečníky i bazén. Rekreaci v oblasti Capo Vaticano doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené v úchvatném prostředí před rušným letoviskem. Capo Vaticano najdete asi 13 km jižně od města Tropea.

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd v dopoledních hodinách. Přejezd přes Rakousko do Itálie.

2.den (pá): Kolem poledne příjezd do letoviska, odpoledne ubytování. Volný program.

3.den (so): Pobyt u moře.

4.den (ne): Pobyt u moře. Pro zájemce polodenní výlet do malebného městečka TROPEA a na útesy CAPO VATICANO. Tropea je označována za barokní balkón Kalábrie, neboť se rozprostírá na 40 m vysokém pískovcovém útesu nad zálivem Santa Eufemia a její kolorit dotváří barokní paláce a kostely. My se projdeme labyrintem uliček, které mnohdy končí zábradlím a výhledem na průzračné moře, navštívíme tisíc let starou normanskou katedrálu Panny Marie, ochutnáme pikantní kalábrijské speciality a třeba i tuňákovou nebo feferonkovou zmrzlinu.

5.den (po): Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní autokarový okruh Kalábrii (podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova): mytická (v řeckých bájích mořská obluda) SKYLLA, REGGIO DI CALABRIA - proslulé muzeum antiky, elegantní promenáda při Messinské úžině. Nejfotografovanější místo v Kalábrii – městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází z řečtiny a znamená „pětiprstý“. Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Reggio patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, které zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii – zdejší katedrála.

6.den (út): Pobyt u moře.

7.den (st): Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou, které leží poblíž severního pobřeží Sicílie . Sopka Vulcano doutná ještě dnes. Místní půda je prosycena podzemními plyny. V místech, kde vyvěrají na povrch, vznikají sirná bahenní jezírka. Koupel v nich má blahodárné účinky. Osvěžení přinese však i pobyt na černé či bílé sopečné pláži. Ještě však nesmíme opomenout návštěvu starobylého města LIPARI – přístavního a obchodního centra ostrova Lipari s akropolí a barokními kostely.

8.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce odpolední a večerní fakultativní výlet lodí za erupcemi ostrova STROMBOLI, který je nejvýchodnějším z Liparských ostrovů a leží zhruba 60 kilometrů od Capo Vaticano. Sopka má nadmořskou výšku 925 metrů, z mořského dna se však zvedá do výšky téměř 3000 metrů. Je jedním z pěti vulkánů na světě, které mají pravidelné erupce, a spolu s Etnou představuje jednu ze dvou činných sopek, jež se nachází v těsné blízkosti evropského kontinentu. Ostrov proslavil stejnojmenný film s Ingrid Bergmannovou v hlavní roli. My si prohlédneme ostrovní metropoli SAN VICENZO s bílou kubickou architekturou, vykoupeme se na černé pláži a po setmění poplujeme ke svahu Sciara del Fuoco, nad kterým zhruba třikrát za hodinu tryská ohnivý gejzír a po kterém se pak valí žhavá struska do moře.

9.den (pá): Pobyt u moře.

10.den (so): V dopoledních hodinách vyklizení bungalovů, celodenní volno u moře a odjezd z letoviska v podvečer.

11.den (ne): Návrat do ČR v podvečer.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
14.6.-24.6.201811 dní9 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat
12.7.-22.7.201811 dní10 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat
30.8.-9.9.201811 dní9 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 8x ubytování v kompletně vybavených bungalovech (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření
 • zdarma bazén, lehátka a slunečníky v areálu

  Fakultativní výlety

 • ubytování v hotelu*** s polopenzí (příplatek: 6 000 Kč)
 • 1/1 ložnice v bungalovu (příplatek: 3 500 Kč)
 • 1/1 pokoj v hotelu - povinný při nedoobsazení (příplatek: 5 600 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí