přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.146 Korfu a Albánie - letecky

Příjemný letecký pobytový zájezd s výlety s ubytováním na dvou místech v Albánii a na Korfu. Albánie je nádherná země s vysokými horami a tyrkysovým mořem a s nepřehlédnutelnou řadou památek, z nichž některé jsou zapsané na seznam UNESCO. Jestli je Korfu nejkrásnějším ostrovem Řecká záleží na subjektivních pocitech každého návštěvníka. Objektivně je ale ostrovem nejzelenějším, což mu dává v kontrastu se zelenomodrým mořem neodolatelný půvab.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odlet z Prahy na Korfu. Dle času letu přejezd trajektem do Albánie. Ubytování.

2.den (ne): Celodenní výlet do starobylého města GJIROKASTRA (UNESCO), rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hoxhy, návštěva citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru, či nádherné otomanské architektury okolních čtvrtí. Cestou zastávka u přírodní rezervace „MODRÉ OKO“, kde se podíváme na vyvěračku křišťálové (pitné) vody z jeskyní, které přesahuji hloubku 72 m.

3.den (po): Největší archeologický areál v Albánii – BUTRINT (UNESCO). Procházka mezi zachovalými antickými objekty a nově vybudovaným špičkovým muzeem. Jedno z nejhezčích míst Albánské riviéry – KSAMIL – koupání v tyrkysové zátoce.

4.den (út): Trajekt zpět na Korfu, ubytování, pobyt u moře.

5.den (st): Celodenní výlet: romantický ACHILLION - zámeček císařovny Sissi, přejezd na poloostrov KANÓNI s výhledem na Myší ostrov (Pontikonisi), klášter Vlacherna a přistávací dráhu korfského letiště umístěnou přímo u moře. Cestou do hlavního města Kerkyra zastávka u vykopávek starověkého města Korfu a římských lázní, park MON REPOS s ruinami dórského chrámu z 5. stol. př. n. l. KERKYRA (UNESCO) - hlavní město ostrova s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Procházka centrem městem okolo hlavních památek (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridona). Individuální volno na nákupy nebo návštěvu památek.

6.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a maličký skalisky obehnaný ANTIPAXOS.

7.den (pá): Severozápadní pobřeží ostrova - městečko SIDÁRI - krásně tvarované pískovcové skály, které dotvářejí kulisu plážím, známý Kanál lásky. Severovýchodní pobřeží ostrova - oblíbené turistické městečko KASSIOPI s malým přístavem, zátoka Kouloura, malebná vesnička KALAMI, kterou si za místo svého pobytu vybrali spisovatelé bratři Durrellové. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. Vyhlídka BELLA VISTA považovaná za nejkrásnější na Korfu.Vyhlídka na ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, Nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech.

8.den (so): Pobyt u moře.

9.den (ne): Odlet z Korfu do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
22.9.-30.9.20189 dní22 690 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu včetně všech tax
 • dopravu autobusem dle programu
 • průvodce
 • 8x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 8x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 200 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí