přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.262 Korsika II

Bonifacio-02

Překrásný ostrov ve Středozemním moři, jehož příroda nabízí nejenom azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pínií a korkových dubů. „Ostrov krásy – kolébka vendety – perla Středomoří – pohoří v moři - spojení světla a vůní“ – všechny tyto atributy a jistě i mnohé další charakterizují tento ostrov, neboť jen těžko najdete jinde ve světě takovou hustotu přírodních krás na tak malém území.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: bungalov

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy kolem poledne (bude upřesněno, záleží na trajektu) přes Rakousko do Itálie.

2.den (): Trajektem do Bastie na Korsice . Krátká návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok PROPRIANO se stejnojmenným městečkem.

3.den (): Dopoledne odpočinek u moře, koupání. Odpoledne prohlídka městečka PROPRIANO .

4.den (): Celodenní výlet do vyhlášeného BONIFACIA , které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Prohlídka města a možnost projížďky lodí pod skalnatými útesy. Při cestě tam se ještě zastavíme v nejkorsičtějším městě SARTENE .

5.den (): Výlet k přehradě Ospedale, vodopádu PISCIA DI GALLO („čůrající kohoutek“) a na východní pobřeží do Porte Vecchio. K vodopádu vede lesní stezka borovým lesem a macchií, vycházka trvá asi 2 hod a skýtá i příležitosti ke koupání. Poté odjezd k přehradě OSPEDALE se třpytivě modrou vodní plochou zasazenou do vzrostlého temného lesního porostu. Byla vytvořena jako rezervoár pitné vody, koupat je zde zakázáno. Hezké výhledy se otvírají i z vesnice Ospedale. Odpoledne přejezd do PORTE VECCHIO, které bývá považováno za korsické St.-Tropez a možnost koupání na plážích , které patří k nejkrásnějším na ostrově a díky bělostnému jemnému písku a barvám moře připomínají Karibik.

6.den (): Výlet do středu ostrova Korsika , vycházka po krátké příjemné stezce borovým a bukovým lesem k třpytícím se vodopádům CASCADE DES ANGLAIS, nazvaných podle bohatých anglických turistů, kteří sem přijížděli v 19.stol. Odpoledne návštěva svěžího, zeleného a na pohled příjemného údolí PRUNELLI. Údolí končí ve vesničce BASTELICA, která je proslulá fantastickými masnými výrobky z masa z místních vepřů.

7.den (): Celodenní výlet podél západního pobřeží Korsiky do přístavního městečka PORTO v krásné chráněné zátoce. Cestou vycházka podél bizarních červeně zbarvených skalních útvarů CALANCHE (UNESCO). V Portu lodní výlet do přírodní rezervace SCANDOLA, která je domovem mnoha rozmanitých rostlinných i živočišných druhů. Tato oblast je zapsána na seznam UNESCO.

8.den (): Odpočinek u moře, koupání.

9.den (): Ráno odjezd napříč ostrovem do BASTIE , prohlídka města. Nalodění na trajekt a cesta do Janova. Po vylodění pokračování cesty přes Itálii směrem k domovu.

10.den (): Příjezd do Prahy odpoledne (příjezd záleží na časech trajektu).

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • trajekt na Korsiku a zpět
  • 7x ubytování v chatkách ve dvoulůžkových pokojích (každá chatka má 2 ložničky, sociální zařízení a kuchyňku). Nutno vzít vlastní povlečení na postele.
  • 7 snídani a 6 večeři - jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí