přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.327 Korsika - turistika a moře II

Kors - Bavela

Korsika - ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda, nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.
Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezonu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program může být lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: bungalov

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z ČR do Itálie, nočním trajektem do BASTIE na Korsice .

2.den (so): Odpoledne přejezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v překrásném údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE .

3.den (ne): Po snídani krátký přejezd do Tattone, lehká turistika k salaším TOLLA s koupáním, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELLO pod mohutným více než 2 500 metrů vysokým Monte Rotondo. Návrat do CORTE, prohlídka města.

4.den (po): Brzy ráno snídaně, přejezd majestátním kaňonem řeky Golo do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátká zastávka ve vyhlášeném letovisku PORTO . Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech (5 nocí na stejném místě).::FR-porto»

5.den (út): Koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka PROPRIANO .

6.den (st): Středně náročná turistika v oblasti ZONZY – vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentní vyhlídkou nebo vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „čůrající kohoutek“, odpoledne koupání v moři.

7.den (čt): Výlet do BONIFACIA - prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR/os.). Pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách, až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat navečer.

8.den (pá): Ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne pobyt u moře.

9.den (so): Brzy ráno do BASTIE, prohlídka přístavního města. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

10.den (ne): Návrat do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
15.6.-24.6.201810 dní13 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat
31.8.-9.9.201810 dní13 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna zájezdu
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • trajekty
 • vstupní a výstupní poplatek
 • pobytovou taxu
 • průvodce
 • 5x ubytování v jednoduchých bungalovech (dvoulůžkové ložnice)
 • 2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní
 • povlečení

  Fakultativní výlety

 • 5x polopenze připravená českým kuchařem - začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní (příplatek: 1 400 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí