přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.117 Krásy Apulie a Basilicaty - letecky

IMG_2771

Letecký zájezd na prosluněný jih Itálie vás zavede do Apulie, oblasti vyhlášené křišťálovým mořem a bohaté na historické památky. Kraj Basilicata je zatím méně navštěvovaný, nicméně horská městečka včetně světoznámé Matery jsou pro turisty nečekaně příjemným zážitkem.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ****

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Přílet do Itálie, transfer z letiště, ubytování.

2.den (pá): Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené OBLASTI „TRULLI“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie. Výlet může být i první nebo poslední den s ohledem na letový řád.

3.den (so): Nejdříve si prohlédneme městečko GRAVINA DI PUGLIA zajímavé svojí polohou na skalách i bohatou historií. Poté návštěva jednoho z vrcholů našeho zájezdu velmi pozoruhodného města MATERA, které leží v zajímavé přírodní oblasti a kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely, kamenné domy a obydlí vytesané do skály. Pro svou krásu byla Matera zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a je rájem pro milovníky fotografování.

4.den (ne): Pobyt u moře.

5.den (po): Výlet po tzv. „podpatku boty“ Itálie, SALENTINSKÉM POLOOSTROVĚ v Apulii . Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka centra městečka se spletí křivolakých uliček a malebných zákoutí. Dále zastávka u BAUXITOVÉHO JEZÍRKA nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. Návrat na hotel pozdě večer.

6.den (út): Den věnovaný návštěvě horských městeček ve vnitrozemí Basilicaty. Prohlídka CASTELMEZZANA, typického středověkého městečka v provincii Potenza, v nadmořské 900 metrů, díky které jsou odtud nádherné výhledy na místní pohoří přezdívané Dolomity. Městečko je citlivě zasazeno do okolních skal, najdete zde množství strmých schodů, spletitých úzkých uliček i návrší s výhledy do krajiny. Druhým městečkem je PIETRAPERTOSA, která je nejvýše posazené městečko v celé Basilicatě, pyšní se nadmořskou výškou 1088 m. Prohlídka centra městečka se spletí uliček a kostelem sv. Jakuba.

7.den (st): Pobyt u moře.

8.den (čt): Transfer na letiště. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.6.-14.6.20188 dní21 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku do Itálie
 • transfery
 • výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu****
 • 7x polopenzi vč. sklenice vody a vína k večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 280 Kč)
 • pojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na vyžádání v CK (příplatek: 2 900 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí