přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.248 Kypr - ostrov dvou tváří

Kypr_1860

- řecká i turecká část

Naše novinka Vás zavede na malebný z historického hlediska velice zajímavý ostrov Kypr. Připravili jsme pro Vás velice podrobný zájezd za památkami, kulturou a přírodou tohoto pěkného ostrova s návštěvou obou částí řecké i turecké.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (po): Přílet na Kypr, transfer do hotelu, ubytování.

2.den (út): HRAD KOLOSSI - postavený ve 13. století za vlády rytířů sv. Jana. Přejezd do starověkého KOURIONU - prohlídka nejkrásněji položeného kyperského antického naleziště z pozdně římských dob (historický areál s divadlem, stadionem, bazilikou a svatyní boha Apolóna). Zastávka s možností koupání na nejkrásnější a nejbájnější pláži na Kypru - PETRA TOU ROMIOU, kde se dle pověsti zrodila z mořské pěny Afrodita, bohyně lásky a krásy. PAFOS – rozsáhlý archeologický park, zařazený díky svým historickým památkám na seznam světového dědictví UNESCO (slavné mozaiky, Odeon, pevnost Saranta Kolones, kostelík Agia Kyriaki a sloup sv. Pavla, Hrobky králů).

3.den (st): Hlavní město – NIKÓSIE - poslední rozdělené město na světě. Prohlídka Kyperského muzea (nejlepší sbírka archeologických nálezů z Kypru), Benátské hradby, Famagustská brána, Arcibiskupský palác. Pěší přechod přes hranici do turecké části Nikósie s památkami na tureckou nadvládu – orientální Büyük Han (Velký hostinec), zajímavá mešita Selimiye, která vznikla přebudováním katedrály, městské tržiště.

4.den (čt): Výlet na tureckou stranu ostrova. FAMAGUSTA – návštěva „města duchů“. Prohlídka Citadely, kam William Shakespeare situoval své drama Othello, Benátské hradby, skvostná mešita Lala Mustafa Paşa, postavená podle katedrály v Remeši. Zastávka u čtvrti Varosia, připomínající rozdělení Kypru roku 1974. Starověká SALAMIS působivé antické královské město (římské divadlo, lázně, amfiteátr, mozaiky). Klášter SV. BARNABÁŠE – nyní slouží jako archeologické muzeum.

5.den (pá): Výlet na nejzajímavější místa ostrova do severní turecké části Kypru. SV. HILARION – romanticky situovaný pohádkový hrad, který inspiroval Walta Disneye v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. KYRENIE - prohlídka malebného přístavu a hradu, kde hlavní atrakcí je nejstarší dřevěný vrak lodi. Zastávka v BELLAPAIS – překrásný augustinský klášter, pověstný „Strom zahálky“.

6.den (so): Celodenní výlet romantickou krajinou do pohoří TROODOS. Zastávka v malebné vesničce LANIA, proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. KLÁŠTER KYKKOS – prohlídka nejbohatšího a neslavnějšího z kyperských klášterů. Přejezd na horu THRONI – překrásný výhled do okolí, moderní křížová cesta, socha a hrob prezidenta Makaria III. Návštěva vesničky Pedoulas s KOSTELEM ARCHANDĚLA MICHAELA, který je díky překrásným freskám zapsán na seznamu UNESCO.

7.den (ne): Volný den, možnost koupání.

8.den (po): LARNAKA – prohlídka kostela svatého Lazara, přímořská promenáda. Mešita HALA SULTAN TEKKE – jedno z nejdůležitějších islámských poutních míst na Kypru, nacházející se na břehu solného jezera v datlovém a cypřišovém háji. CHOIROKOITIA – návštěva fascinujícího neolitického osídlení, které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Vesnička LEFKARA, proslulá výrobou nádherných krajek. Večeře, nocleh dle odletu.

9.den (út): Přílet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
24.9.-2.10.20189 dní27 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu včetně tax
 • dopravu autobusem či mikrobusem na výlety
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 520 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 600 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí