přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.120 Liparské ostrovy - letadlo

vulcano - 3

Liparské ostrovy byly v roce 2000 zapsány na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Během našeho zájezdu do Itálie budete moci poznat jedinéčné přírodní krásy malebného souostroví Lipari, sopečný ostrov Vulcano, na kterém je zajištěno ubytování, a který nabízí bílé i černé pláže, sirné bahenní koupele i výstup na stále ještě částečně činnou sopku. Během lodních výletů se budete moci seznámit s dalšími ostrovy včetně pozorování sopečných erupcí na ostrově Stromboli.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: apartmán
BILO typ A (základní cena) - apartmán pro 4 osoby s kuchyňkou na terase: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení. MONO (za příplatek) - apartmán pro 2-3 osoby: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa.

Program zájezdu

1.den (): Let Praha - Catania s jedním přesedáním, transfer autobusem do MILAZZA (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov VULCANO (plavba 45 min - 1,5 hod.), ubytování v apartmánech Vulcano Blu.

2.den (): Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.

3.den (): Ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.

4.den (): Pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 EUR).

5.den (): Pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 37 EUR.

6.den (): Pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR).

7.den (): Pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).

8.den (): Ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana do Catanie a odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano
 • průvodce
 • kyvadlovou dopravu minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi
 • 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu (dvoulůžkové ložnice)
 • leteckou dopravu Praha-Catania-Praha vč. letištních tax a palivového příplatku

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 240 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný v případě nedoobsazení - v červencovém termínu (příplatek: 3 900 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný v případě nedoobsazení - v zářijovém termínu (příplatek: 1 700 Kč)
 • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v červencovém termínu (příplatek: 3 290 Kč)
 • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v zářijovém termínu (příplatek: 1 390 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí