přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.132 Malebná Bretaň

Guimilieau-01

Řadou legend a mýtů opředená Bretaň je ideálním cílem pro milovníky tajemna. Zároveň zdejší divoce krásná příroda, neuvěřitelně bohatá historie, která zde zanechala spoustu impozantních památek, jsou jednoznačnými důvody pro návštěvu této jedinečné části Francie.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: mobilhome

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (čt): Příjezd do Francie, cesta do Bretaně, dojezd na ubytování do přímořského letoviska BENODET.

3.den (pá): Dopoledne volno u moře nebo bazénu nebo vycházka po pláži do městečka BENODET (cca 1,5 km). Odpoledne kratší výlet do blízkého města QUIMPER – typické bretaňské město s hrázděnými domy, katedrálou, biskupským dvorem se zahradou a muzeem s místní keramikou a bretaňskými kroji.

4.den (so): Výlet na západní pobřeží. Nejprve zastávka u nejzápadnějšího mysu POINTE DU RAZ, který patří k nejkrásnějším mysům světa. Vycházka k majáku kolem členitého a hluboce rozeklaného pobřeží. Vesnička LOCRONAN s kamennými domy z 15.-17. stol., oblíbené místo filmařů a malířů (Jan Zrzavý). Poloostrov CROZON s krásným mysem Pen Hir.

5.den (ne): Severní pobřeží a bretaňské vnitrozemí s unikátními kalváriemi. Výlet na pobřeží Růžové žuly, cca 1 hod vycházka podél moře. Odpoledne okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními seskupeními, tzv. farními dvory ST. THÉGONNEC a GUIMILIAU, které vznikaly v 15.-18.stol. V oblasti je jich několik desítek a tyto patří k nejnádhernějším.

6.den (po): Jižní pobřeží – výlet za megalitickými památkami. Nejprve navštívíme LOCMARIAQUER a prohlédneme si Velký rozlomený menhir, největší v Evropě. Poté přejedeme do CARNACU, kde jsou unikátní řady menhirů, jde o jedno z nejúchvatnějších a největších nalezišť megalitických památek ve světě s téměř 3.000 menhiry. Na zpáteční cestě se zastavíme v PONT AVEN, romantickém městečku, které přitahovalo umělce v 19.stol. Poslední zastávkou bude CONCARNEAU, významný rybářský přístav s opevněným centrem na ostrůvku.

7.den (út): Ráno již odjezd z Benodet napříč Bretaní k národní památce, klášteru MONT ST.MICHEL. Opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce patří k nejnavštěvovanějším památkám Francie. Místo je rovněž proslulé velkým rozdílem hladiny moře mezi přílivem a odlivem. Prohlídka kláštera i přilehlých uliček. Zastávka v LE CHATELLIER, prohlídka výjimečné botanické zahrady a parku, kde na 25 ha uvidíte 3 soubory zahrad evokujících jaro, léto a podzim. Ubytování v hotelu.

8.den (st): Dopoledne odjezd z Bretaně, cestou zastávka v oblasti řeky Loiry u zámku VILLANDRY, který má nádherné terasovité zahrady (okrasná, vodní a zelinářská).

9.den (čt): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí Zadní místa poznámka 
20.6.-28.6.20189 dní10 990 Kč10 490 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování se snídaní (5x nocleh v mobilhomech - dvoulůžkové ložnice, 5x snídaně formou balíčku do mobilhomu, 1x ubytování v hotelu se snídaní)
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3 000 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí