přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.132 Malebná Bretaň

Guimilieau-01

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: mobilhome

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (čt): Příjezd do Francie, cesta do Bretaně, dojezd na ubytování do přímořského letoviska BENODET.

3.den (pá): Dopoledne volno u moře nebo bazénu nebo vycházka po pláži do městečka BENODET (cca 1,5 km). Odpoledne kratší výlet do blízkého města QUIMPER – typické bretaňské město s hrázděnými domy, katedrálou, biskupským dvorem se zahradou a muzeem s místní keramikou a bretaňskými kroji.

4.den (so): Výlet na západní pobřeží. Nejprve zastávka u nejzápadnějšího mysu POINTE DU RAZ, který patří k nejkrásnějším mysům světa. Vycházka k majáku kolem členitého a hluboce rozeklaného pobřeží. Vesnička LOCRONAN s kamennými domy z 15.-17. stol., oblíbené místo filmařů a malířů (Jan Zrzavý). Poloostrov CROZON s krásným mysem Pen Hir.

5.den (ne): Severní pobřeží a bretaňské vnitrozemí s unikátními kalváriemi. Výlet na pobřeží Růžové žuly, cca 1 hod vycházka podél moře. Odpoledne okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními seskupeními, tzv. farními dvory ST. THÉGONNEC a GUIMILIAU, které vznikaly v 15.-18.stol. V oblasti je jich několik desítek a tyto patří k nejnádhernějším.

6.den (po): Jižní pobřeží – výlet za megalitickými památkami. Nejprve navštívíme LOCMARIAQUER a prohlédneme si Velký rozlomený menhir, největší v Evropě. Poté přejedeme do CARNACU, kde jsou unikátní řady menhirů, jde o jedno z nejúchvatnějších a největších nalezišť megalitických památek ve světě s téměř 3.000 menhiry. Na zpáteční cestě se zastavíme v PONT AVEN, romantickém městečku, které přitahovalo umělce v 19.stol. Poslední zastávkou bude CONCARNEAU, významný rybářský přístav s opevněným centrem na ostrůvku.

7.den (út): Ráno již odjezd z Benodet napříč Bretaní k národní památce, klášteru MONT ST.MICHEL. Opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce patří k nejnavštěvovanějším památkám Francie. Místo je rovněž proslulé velkým rozdílem hladiny moře mezi přílivem a odlivem. Prohlídka kláštera i přilehlých uliček. Zastávka v LE CHATELLIER, prohlídka výjimečné botanické zahrady a parku, kde na 25 ha uvidíte 3 soubory zahrad evokujících jaro, léto a podzim. Ubytování v hotelu.

8.den (st): Dopoledne odjezd z Bretaně, cestou zastávka v oblasti řeky Loiry u zámku VILLANDRY, který má nádherné terasovité zahrady (okrasná, vodní a zelinářská).

9.den (čt): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
20.6.-28.6.20189 dní10 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování se snídaní (5x nocleh v mobilhomech - dvoulůžkové ložnice, 5x snídaně formou balíčku do mobilhomu, 1x ubytování v hotelu se snídaní)
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3 000 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí