přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.207 Malý okruh Pobaltím s možností výletu do Helsinek

Vilnius 3

Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: pension

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy. Přejezd přes Polsko do Litvy.

2.den (): VILNIUS (UNESCO) - hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.

3.den (): Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad TRAKAI, kdysi sídlo litevských knížat. Unikátní skanzen RUMŠIŠKÉS. KAUNAS - město s historickým jádrem na soutoku řek Nemunas a Neris se starým hradem a radnicí zvanou "Bílá labuť". Nocleh v Kaunasu.

4.den (): Město ŠIAULIAI, kde navštívíme KRIŽIU KALNAS - Horu křížů - několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Barokní zámek RUNDALE. Nocleh v Talinnu.

5.den (): Fakultativní výlet Helsinky: Ráno odjezd busem do přístavu v Tallinu, trajekt cca 2,5 hodiny. Během dne se budete moci seznámit s nejznámějšími památkami a místy Helsink - olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek, světoznámá hala Finlandia, Sibeliův monument, kostel ve skále Temppeliaukio, historické centrum s monumentálními stavbami, Senátním náměstí s katedrálou, prezidentský palác, pravoslavná Uspenská katedrála, tržiště, přístavní pevnost Suomenlinna. Večer plavba zpět, návrat do hotelu v Tallinu v pozdních večerních hodinách.

6.den (): TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.

7.den (): Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. stol. až po dnešek. Noční přejezd.

8.den (): Přejezd přes Polsko. Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x snídani
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)
  • výlet 5. den do Helsinek (příplatek: 1 250 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí