přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.605 Mexiko - velká cesta

SA-chichen_itza

Prozkoumat celé Mexiko najednou je téměř nemožné. My vám nabízíme možnost podrobného poznání části Mexika od jeho středu po jeho jižní část. Poznáte suché stepi s kaktusovými lesy i zelené deštné pralesy a zasněžené horské vrcholky či bělostné pláže Karibiku. Prastará koloniální městečka plná barevných kostelíků a domečků vám naznačí, že se nacházíte v zemi naprosto odlišné od naší domoviny. Mexiko je země plná přátelských lidí, země vůní a barev proslulá nekončícími fiestami, tancem a temperamentní hudbou. Zveme vás na cestu za poznáním pravého Mexika, říše olmécké, mayské i aztécké!

Typ zájezdu: Vzdálené země

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odlet z ČR do hl. města - MEXICO CITY. Transfer do hotelu, procházka městem - navštívíme historické centrum s 3. největším náměstím ZÓCALO, dojdeme k latinsko-americké věži TORRE LATINOAMERICANA s rozhlednou - výhled je odsud opravdu velkolepý, za jasných dní je vidět Popocatépetl. Nadchne nás mramorem zdobená operní stavba PALACIO DE BELLAS ARTES a park ALAMEDA. Odpoledne se metrem přesuneme do oblasti kojotů COYACÁN, navštívíme MUSEO FRIDA KAHLO, pro zájemce možnost návštěvy MUSEO LÉON TROTSKY, které stojí téměř vedle. Večer tradiční mexický večer s hudbou, tancem a mexickými specialitami.

3.den (): Odjezd na prohlídku největšího mexického starověkého města - TEOTIHUACÁN. Mohutná Pyramida Slunce či Měsíce vás nadchne, na pyramidy zde můžete vylézt a vychutnat si krásné výhledy do okolí i na Cestu mrtvých CALZADU DE LOS MUERTOS. Poté přesun do období Toltéků v TULE, která je proslulá kamennými postavami válečníků (každý je 4,5 m vysoký). Návrat do Mexico City. V případě dostatku sil večerní prohlídka trhu LA MERCED, kde je možné nakoupit téměř vše, zejména pálivé chilli papričky a agávové či banánové listy. Poté návštěva MUZEA TEQUILY A MEZCALU (možnost ochutnávky tequily, mezcalu nebo margarity) na PLAZA GARIBALDI oblíbeném mezi tradičními hudebníky mariachi.

4.den (): Odjezd do španělského koloniálního města PUEBLA s barevnými kostelíky, krátká prohlídka a odjezd do hornaté oblasti OAXACA se stejnojmenným městem, které je stále osídleno domorodou populacím věnující se řemeslné výrobě a mexickému umění. Procházka po náměstí s množstvím kaváren, restaurací a s katedrálou PALACIO DE GOBIERNO, jejíž stavba byla po léta komplikována zemětřesením. Možnost ochutnávky regionální kukuřičné tortilly „tlayuda con mole negro“ a horké čokolády z produkce čokoládovny Mayordomo.

5.den (): Výjezd na náhorní planinu ve výšce 400 m, kde se nachází zapotécké hlavní město MONTE ALBÁN s pozoruhodnými hrobkami. Dále návštěva tkalcovské vesnice TEOTITLÁN DEL VALLE s množstvím obchůdků s koberečky, pokrývkami či tkanými kabelkami (mercados de artesanías), vše si zde můžete za velmi příznivé ceny zakoupit. Odpoledne se schladíme v jezírkách s minerálními prameny HIERVE EL AGUA, které se nachází na třpytivými minerály pokrytém skalním útesu s dechberoucím výhledem do okolí. Nocleh strávíme v předkolumbovském městečku Mitla.

6.den (): Brzká ranní prohlídka Mozaikového nádvoří a Sloupové síně v MITLE. Přejezd pobřežní částí Oaxacy do nížinaté oblasti státu CHIAPAS osídleného indiánským obyvatelstvem a porostlého džunglí. Večer příjezd do příjemného koloniálního města CHIAPA DE CORZO.

7.den (): Krátká procházka k řece Grijalva v kaňonu SUMIDERO, jež je zároveň národním parkem. Plavba kaňonem mezi strmými skalami dosahujícími výšek až 1 000 m. Během plavby potkáme volavky, rajky, kormorány, supy, při troše štěstí i krokodýla. Přejezd mlžnými lesy do vesnice Tzotzilů - SAN JUAN CHAMULA, možnost shlédnutí náboženského obřadu nebo prohlídka kostelu TEMPLO DE SAN JUAN. Podobně laděná je i vesnice SAN LORENZO ZICANATÁN, kde uvidíme obyvatele v tradičních krojích. V podvečer přejezd do skutečné perly Chiapasu - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS, která dříve byla centrem levicových rolníků - Zapatistů a dnes je mekkou bohému ze všech koutů světa.

8.den (): Cesta do mayského města v džungli PALENQUE, zastávkau monumentálních vodopádů AGUA AZUL s jezírky zasazenými v bujaré džungli a u 35 m vysokého vodopádu MISOL-HA s rozmanitou tropickou vegetací a jeskyní. Večerní procházky v městě Palenque.

9.den (): Ruiny v PALENQUE patří k mexickým divům světa, jistě si je oblíbíte. Ruiny se skládají z asi 500 budov rozprostřených v rozlehlé zelené džungli. Projdeme si celý areál, největší a nejkrásnější je však skupina Templo de las Inscripciones s Hrobkou červené královny. Závěr dne již strávíme na YUCATÁNSKÉM POLOOSTROVĚ ve městě CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je opevněné koloniálními baštami a pevnostmi.

10.den (): Projížďka po starodávné cestě Ruta Puuc bohaté na archeologické lokality. Prozkoumáme UXMAL s oválnou dominantou CASA DEL ADIVINO (Kouzelníkův dům) či rozlehlé Nádvoří jeptišek s královskou školou, popř. další z mnoha významných míst tohoto areálu. Ještě než dorazíme do „bílého města“ MÉRIDY, vykoupeme se v jedné z mnoha jezírek s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Večer již individuální volno v Méridě a možnost ochutnání výtečné yucatánské kuchyně, např. limetkové polévky „sopa de lima“.

11.den (): Dnes vyrazíme do státu QuintanaRoo na březích Karibiku. Na cestě nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hříštěm atd. Odpoledne příjezd do plážového letoviska PLAYA DEL CARMEN. Volný program u bazénu či na dlouhé písečné pláži.

12.den (): Individuální program v Playa del Carmen - možnost lodních výletů se šnorchlováním, nákupů na pěší zóně QuintaAvenida, návštěva některého z vodních parků s atrakcemi, např. Xel-Há, popíjení, či pozorování úchvatných východů a západů slunce.

13.den (): Volný program, v případě zájmu přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.

14.den (): Výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Návrat do Playa del Carmen.

15.den (): Odjezd z Playa del Carmen ke břehům největšího sladkovodního jezera BACALAR s tyrkysovou vodou a stejnojmenným ospalým městečkem opevněným španělskou pevností, která byla vybudována na ochranu před piráty. Poté se již vydáme dál od moře, více do vnitrozemí, abychom doputovali do archeologického naleziště KOHUNLICH v nádherném lesoparku, kterému vládne Chrám masek s maskami slunečního boha. Večer se již zabydlíme v našem hotýlku v městečku XPUJIL, které je perfektním výchozím bodem pro poznávání přírodní rezervace Calakmul, která na nás čeká další den.

16.den (): Brzy ráno odjezd do nitra PŘÍRODNÍ REZERVACE CALAKMUL, abychom měli šanci vidět některé z ptáků, které jsou po ránu nejaktivnější (tukani, divocí krocani atd.). A jak už je u Mexika zvykem, i zde si prohlédneme archeologické vykopávky, které jsou ukryty hluboko v džungli. Následuje odjezd do centra Olméků, do státu Tabasco. Ubytování ve VILLAHERMOSE.

17.den (): V parku LA VENTA ve Villahermose dnes můžeme obdivovat obří olmécké hlavy z čediče, které sem byly převezeny z původního olméckého města La Venta za účelem ochrany před masivní těžkou ropy, která tyto vzácné archeologické objevy ohrožovala. Součástí parku je i venkovní muzeum a tropická zahrada s množstvím zvířat. Později se vydáme do státu Veracruz, ale na cestě ještě zastavíme v Kakaové haciendě v COMALCALCU, abychom se podívali, jak se zpracovává kakao. Přejezd do poklidné krajiny na úbočí vulkanické Sierry de los Tuxtlas, kde přenocujeme v městečku SANTIAGO TUXTLA, kde se nachází další kolosální olmécká hlava.

18.den (): Přejezd pobřežní cestou do velmi starého městečka TLACOTALPAN proslulého zpracování cukrové třtiny a její produkcí. Návštěva přístavního hrdinského města VERACRUZ - město bylo poslední mexickou državou Španělů než byli odsud vyhnáni. Město i celý stát Veracruz jsou proslulé pěstováním kávy. Odjezd na ubytování v horském středisku XALAPA.

19.den (): Ráno se vydáme z Xalapy na chutnou snídani přímo do tradičního muzea kávy v městu proslulém nejenom kávou, ale i orchidejemi - COATEPEC. Poučíme se o tom, jak se káva zpracovává, a pokračujeme Následně nás čeká přejezd zpět do Mexico City, při kterém budeme mít možnost vidět nádhernou krajinu vulkánů (Cofre de Perote či Pico de Orizaba).

20.den (): Volný program v Mexico City, odlet zpět do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
13.2.-5.3.201721 dní64 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku Praha - Mexico City vč. let. tax a poplatků cca 22 000 Kč
 • pronájem minivanu
 • 19x ubytování v hotelu*** se snídaní
 • 1x tradiční mexický večer s hudbou
 • 1x lodní výlet kaňonem Sumidero
 • průvodce

  Cena neobsahuje

 • trajekt na Cozumel (cca 22 USD)
 • bakšišné

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 1 540 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 7 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí