přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.458 Milano a opera v La Scale

Itálie-Miláno

Navštívíme Milano, město překypující uměleckými poklady, město gotické katedrály Duomo, slavné Opery La Scala a fresky Leonarda da Vinciho, město fotbalu a město labužníků a především město módy – kde sídlí takové značky jako Armani, Versace, Prada, Valentino a mnoho dalších. Zažijeme neopakovatelnou atmosféru operního představení na jedné z nejslavnějších operních scén světa, v legendární Teatro alla Scala.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den (čt): V ranních hodinách přijedeme do pulzujícího města Lombardie, města umění, designu a světové módy MILÁNA. Prohlídka Piazza Duomo se slavnou milánskou gotickou katedrálou Duomo – fantastický soubor vznosných pilířů, vyhlídka ze střechy katedrály, kde za jasného počasí můžeme vidět až do Švýcarska, stylová obchodní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II.. Shlédneme slavnou nástěnnou malbu od Leonarda da Vinciho „Poslední večeře Páně“ - Chiesa di Santa Maria delle Grazie. Individuální volno k procházkám a nákupům v pavoučích sítích úzkých, dlážděných milánských ulic.

3.den (pá): Navštívíme CASTELLO SFORZESCO – původně pevnost Viscontiů, rozlehlý zámek s řadou nádvoří, arkádový dvůr Cortile della Rocchetta. Dnes poskytuje zámek přístřeší několika muzeím věnovaných užitnému umění, archeologii a mincím. Najdeme zde i Museo d´ Arte Antica, tato úchvatná sbírka nábytku, starožitností a maleb obsahuje také díla od Tiziana, Van Dycka či poslední nedokončené sousoší Michelangela Pietà Rondanini. PINACOTECA DI BRERA - jedna z nejslavnějších italských obrazáren s díly od A. Mantegny (Mrtvý Kristus), Rafaela (Sňatek Panny Marie), Belliniho, Rembrandta a dalších mistrů. Odpoledne odjedeme zpět do hotelu a večer nás čeká vrchol celého zájezdu, představení na pravděpodobně nejslavnější operní scéně světa, v legendární LA SCALE (Teatro alla Scala). Fakultativní návštěva operního představení ELEKTRA od Richarda Strausse bude neuvěřitelný zážitek. Po představení cca v 23.00 hod. se vrátíme na hotel.

4.den (so): Ráno po snídani odjedeme k prohlídce pozoruhodného kartuziánského kláštera CERTOSA DI PAVIA, jedna z nejimpozantnějších staveb celé severní Itálie. Odpoledne odjezd do republiky. Předpokládaný návrat v nočních až časně ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
21.11.-24.11.20184 dny6 590 KčOdjezd Pardubice, Hradec Králové a Brno. Odjezd též možný z Českých Budějovic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • vstupné na prohlídku fresky Leonarda da Vinciho
 • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 2x snídani
 • průvodce

  Cena neobsahuje

 • Vstupenky na představení v La Scala nejsou v ceně zájezdu.
 • Prodej vstupenek probíhá formou prodeje míst v boxu v jednotlivých lodžiích. K dispozici v jednom boxu jsou vždy dvě vstupenky v sektoru žlutém (1. řada), jedna vstupenka v sektoru oranžovém (2.řada), modrém (2.řada) a zeleném (3. řada). Informace ohledně volných míst podá CK. Při rezervaci uveďte požadavek na místa. Většina vstupenek se prodává měsíce dopředu a bývají velmi brzo vyprodány. Z tohoto důvodu je nutná vaše včasná rezervace - nejpozději do 10.8. 2018! Po tomto termínu CK zajištění vstupenek nezaručuje!
 • Ředitelství Teatro alla Scala si vyhrazuje právo na změnu programu i případnou změnu sólistů. Na operní představení postačí formální společenské oblečení.
 • Nutná včasná rezervace vstupenek - do 20.7.2018!

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí