přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.121 Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

Chorvatsko - Krka

Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. V Chorvatsku budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou Paklenica nebo zavzpomínat na slavného Vinnetoua v NP Plitvická jezera. Chorvatsko ale také nabízí významné historické monumenty ve starobylých městech Zadar, Šibenik, Split a Trogir. Chorvatsko je ale mezi českými turisty samozřejmě nejvíce proslavené díky svému nádhernému moři a pohodové relaxaci na plážích Jadranu.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: pension
Většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2.den (): Návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Příjezd na ubytování.

3.den (): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně v podvečer návštěva města ZADAR s prohlídkou historického centra.

4.den (): Výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád SKRADINSKI BUK, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).

5.den (): ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.

6.den (): Výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála. SALONA - jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Evropě, dva ticíce let starý areál.

7.den (): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.

8.den (): Pobyt u moře.

9.den (): Návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.

10.den (): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí Zadní místa poznámka 

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 7x polopenzi
 • pobytovou taxu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
 • fakultativní výlet 3. den (příplatek: 190 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 100 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ v termínu 16.6. - 25.6. (sleva: 400 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí