přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.216 Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí

Litva_Vilnius_11_10

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (út): Oblast Baltského moře: MALBORK (UNESCO) – sídlo Teutonských rytířů, nejvýznamnější hrad v Polsku. GDAŇSK – nejkrásnější město na Baltu, přístav, Královská cesta, Neptunova fontána, výstavné domy, Zlatá brána aj. SOPOTY – významné letovisko u Baltského moře, lázně zde založil v r. 1823 Napoleonův lékař Jean Haffner.

3.den (st): GDYNĚ – významné přístavní město s Oceánografickým a Námořním muzeem. SLOWINSKÝ NÁRODNÍ PARK – polská Sahara, pohyblivé, až 40 metrů vysoké písečné duny. LEBA – původně malý rybářský přístav, dnes významné přímořské letovisko na pobřeží Baltského moře.

4.den (čt): OLSZTYN – muzeum lidového umění, městská brána ze 14. stol., kostel sv. Jakuba. Oblast MAZURSKÝCH JEZER – jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Polsku. Více než 3000 jezer ledovcového původu je ideálním prostředím pro kanoisty a jachtaře. Dojezd na nocleh do Litvy.

5.den (pá): VILNIUS (UNESCO) – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad TRAKAI, kdysi sídlo litevských knížat. Večerní procházka historickým centrem KAUNASU. Nocleh.

6.den (so): KRIŽIU KALNAS – Hora křížů – několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska. Barokní zámek RUNDALE. Nocleh v Tallinnu.

7.den (ne): TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.

8.den (po): Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odpoledne lázeňské město JURMALA u Rižského zálivu Baltského moře, 33 km bílých písčitých pláží. Nocleh.

9.den (út): Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. stol. až po dnešek. Odjezd do Čech.

10.den (st): Příjezd do Prahy v poledních hod.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
9.7.-18.7.201810 dní11 390 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 7x snídaně

  Fakultativní výlety

 • 2x večeře (2. a 3. den) (příplatek: 520 Kč)
 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí