přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.118 Nejkrásnější místa Apulie

Alberobello-11

- památky i křišťálové moře

Zájezd do romantické části jižní Itálie na samý „podpatek“ italské boty, kde se nachází malebná historická městečka i jedinečné pláže s bílým pískem a průzračnou bleděmodrou vodou, pro které je oblast přezdívána „Karibik Středomoří“. Náš hotel má bazén, ale neleží přímo u pláže, koupání je možné v rámci výletů.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ****

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (po): Příjezd na jih Itálie na „podpateček italské boty“ do oblasti Apulie , která bývá přezdívána „Karibik středomoří“ pro nádherné světlemodré moře a bílé pláže. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka a koupání, odpočinek na pláži. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. K večeru odjezd na hotel.

3.den (út): Výlet za krásami Apulie. Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené OBLASTI „TRULLI“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie.

4.den (st): Výlet na tzv. „podpatek boty“ Itálie, SALENTINSKÝ POLOOSTROV. Vyhlídková cesta na nejjižnější mys CAPO SANTA MARIA DI LÉUCA. Návštěva krásného GALLIPOLI – středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. Odpoledne koupání na „karibské pláži“ BAIA VERDE.

5.den (čt): Přejezd do vnitrozemské provincie BASILICATA. Návštěva pozoruhodného města MATERA ležícího v zajímavé přírodní oblasti, kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely a obydlí vytesané do skály.

6.den (pá): Město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů.Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. Návštěva pobřeží, kde bělostné skály ční nad průzračnou bleděmodrou vodou v místě ROCA VECCHIA a TORRE DELL ORSO. Koupání.

7.den (so): Ráno odjezd, cestou návštěva CASTEL DEL MONTE – jedna z nejzáhadnějších památek italského jihu, obrovská pevnost viditelná již ze vzdálenosti mnoha kilometrů postavená ve 13.st. za vlády Fridricha II, císaře Svaté říše římské. Odjezd do ČR.

8.den (ne): Návrat do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
8.7.-15.7.20188 dní12 990 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu**** s bazénem
  • 5x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2 800 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí