přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.207 Nejkrásnější místa Norska - letecky

Stockholm-14

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: chata

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy do OSLA, transfer na hotel, připojení k autobusové skupině ve večerních hodinách.

2.den (): Dopoledne OSLO, park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdoy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, nejvýznamnější centrum zimních sportů, ubytování.

3.den (): Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke, přejezd nejdelším norským tunelem přístavního městečka Flåm na konci Aurlandsfjordu, prohlídka a lehká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.

4.den (): Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Vyjedeme ORLÍ CESTOU, zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Norddalsfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.

5.den (): Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trolltindam, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU, historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., noční přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.

6.den (): Ráno překročíme Severní polární kruh, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODO, hl. města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, plavba na Lofoty, úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.

7.den (): SOUOSTROVÍ LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, náročnější pěší túra nad městečko, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky, pro ostatní např. lehčí turistika v okolí Reine, přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.

8.den (): Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, v obci VIKTEM fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAR, “Benátky Lofot”, úchvatná krajina, ubytování.

9.den (): Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. SOUOSTROVÍ VESTERALEN, cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na FAGERNESFJELL. Ubytování.

10.den (): Delší zpáteční cesta vč. trajektu k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem SVARTISEN, druhým největším v Norsku, cesta lodí a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Noční přejezd do Švédska.

11.den (): Ráno zastávka u největšího švédského VODOPÁDU TÄNNFORSEN (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového JEZERA STORSJÖN, ubytování, odpočinek. Variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.

12.den (): Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do “srdce Švédska” k JEZERU SILJAN, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.

13.den (): Příjezd do hlavního města Švédska STOCKHOLM s autobusovou skupinou, event. dle časových možností prohlídka muzea Vassa a v závislosti na let. řádu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
16.7.-28.7.201813 dní30 490 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu Praha – Oslo, Stockholm – Praha vč. letištních tax
 • transfery z/na letiště
 • dopravu lux. klim. busem
 • trajekt na Lofoty a vnitrostátní trajekty
 • 10x ubytování v hostelech/chatkách/apartmánech - vícelůžkové pokoje - převážně 4lůžkové, ve většině možnost vaření
 • 2x snídani
 • průvodce

  Cena neobsahuje

 • ložní prádlo je v Norsku a Švédsku poměrně drahé cca 80 – 100 NOK/SEK os/den - platba na místě, doporučujeme mít sebou vlastní povlečení nebo spací pytel.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 660 Kč)

  Další informace: Norsko.

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí