přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.353 Nejkrásnější místa Skotska pěšky

glen - gar

Co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině při túrách a procházkách. Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině, pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami zahradami a parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blair Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness, či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. Cestou tam si navíc prohlédneme perlu Flander Bruggy, cestou zpět Londýn.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun do Brugg.

2.den (čt): Prohlídka historického centra BRUGG pěšky a po vodě. Noční trajekt do Anglie (4lůžkové kajuty).

3.den (pá): Přejezd na sever. Prohlídka „hlavního města severní Anglie" YORKU. Prohlídka nádherných ruin opatství FOUNTAINS ABBEY, procházka parkem, cesta na sever. Ubytování v pozdních večerních hodinách.

4.den (so): Oblast Skotska. Pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen do Balmahy s výhledem na LOCH LOMOND a jeho ostrovy (12 km). Odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.

5.den (ne): Přejezd podél LOCH LOMOND a rašelinišť RANNOCH MOOR. Pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kingshouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km). Přejezd přes nejkrásnější skotské údolí GLENCOE se zastávkou na vyhlídce. Odjezd do místa ubytování.

6.den (po): Turistické centrum FORT WILLIAM. Za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, délka trasy 19 km).

7.den (út): Odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY. Odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 a 18 km, převýšení minimální).

8.den (st): Odjezd na ostrov SKYE, zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS, (20 km, převýšení 450 m). Odjezd z ostrova, ubytování v pozdních večerních hodinách.

9.den (čt): Odjezd do „hlavního města severu" INVERNESS, možnost nákupů upomínkových předmětů na pěší zóně. Prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány a v případě dostatku času ještě krátká prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD.

10.den (pá): EDINBURGH - výstup k Artušovu křeslu s panoramatickým pohledem na celé město. Návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské míle a pro zájemce královského paláce Holyroodhouse, Calton Hill, ZOO, muzea, galerie, botanické zahrady, muzea Země, Skotského parlamentu aj., ostatní odpočinek a posezení v některé z kaváren či útulných hospůdek. Noční přejezd na jih.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
25.7.-5.8.201812 dní23 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • trajekt do Anglie a zpět
 • 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech
 • 1x nocleh ve 4 lůžkové kajutě
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • průvodce
 • 7x snídaně

  Fakultativní výlety

 • 7x večeře (příplatek: 4 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 7 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí