přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.432 Nejkrásnější zahrady Itálie s návštěvou Locarna

Italie_Merano_10

Právě v této době, kdy je zde plno květů, pojďte s námi poznat několik italských a jednu švýcarskou zahradu. Nechte se unést nepřeberným množstvím pěnišníků, azalek, kamélií, kompozicemi středomořských i exotických květin. Jedno mají tyto zahrady, zasazené do okolní hornaté krajiny, společné, učarují svou krásou laikům i odborníkům, odráží vkus, zvyky, kulturu a historii oblasti.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd ve večerních hodinách z ČR.

2.den (pá): Ráno zastávka u hradu Tirol. Prohlídka zámku a zahrady TRAUTTMANSDORFF, v roce 2013 oceněna "Mezinárodní zahradou roku". Městečko MERANO s léčivými prameny a plné kaváren ve stylu belle epoque. Zastavíme u kaskády VODOPÁDŮ VARONE (Cascata Varone), místo kde vznikla unikátní podívaná z rozpadu ledovce Garda. Vodopád můžeme navštívit v několika výškových stupních a cesta mezi jednotlivými stupni je botanickou zahradou se středomořsko-horskou vegetací.

3.den (so): U břehů LAGO DI GARDA ve městečku GARDONE RIVIERA budeme obdivovat množství květů, rostlin a stromů v botanické zahradě André Heller, prohlédneme si zahradu VITTORIALE. Jižně od Lago di Garda u VALLEGIO SUL MINCIO navštívíme pozoruhodný přírodní park a zahrady SIGURTÁ - vodní zahrada plná jezer a květů, léčivé bylinkové zahrady, jeskyně.

4.den (ne): Ráno trajektem přejedeme jezero Como a v městečku TREMEZZO navštívíme zahrady vily Carlotta, založené v 17. století. Fakultativní lodní výlet do městečka BELLAGIO, místo jenž inspirovalo kasino v Las Vegas, překrásné zahrady vily Melzi Giardini. Trajektem se vrátíme na západní pobřeží jezera a odjedeme na ubytování.

5.den (po): Navštívíme LOCARNO - fakult. vyjížďka lodí k ostrůvkům BRISSAGO. Na jednom z nich se nachází jedna z nejkrásnějších švýcarských zahrad, kde rostou vzácné stromy a květiny pocházející z teplých oblastí. Fakult. výjezd lanovkou k horské stanici Cardada (1.496 m n.m.), odkud se nám naskytne panoramatický výhled na jezero a horské vrcholy v okolí. Odjezd do ČR.

6.den (út): Předpokládaný návrat v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
3.5.-8.5.20186 dní7 290 KčOdjezd též z Brna, Pardubic a HK.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • trajekt přes jezero Como
 • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x snídani
 • průvodce
 • pobytovou taxu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • 3x večeře (příplatek: 960 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí