přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.200 Norské fjordy

Foto - Norské fjordy

Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norsla navštívíte dvě hlavní města, Oslo v Norslu a Kodaň v Dánsku.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: chata

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.

3.den (): Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJ0SA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.

4.den (): Výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Ledovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD.

5.den (): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.

6.den (): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.

7.den (): Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO - krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.

8.den (): OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.

9.den (): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.

10.den (): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
21.7.-30.7.201710 dní13 290 KčOdjezd též z Teplic.  
4.8.-13.8.201710 dní13 490 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Teplic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • trajekty
 • průvodce
 • 6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x v 4 lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření)
 • 5x snídani a 4x večeři (česká kempingová kuchyně)

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
 • malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (5 nocí) - příplatek je účtován za osobu (příplatek: 1 200 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ (platí jen pro termín 23.6. - 2.7.) (sleva: 400 Kč)

  Další informace: Norsko.

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí