přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.412 Paláce, zámky, hrady a zahrady Anglie + Londýn

076

Tento zájezd je určen i pro ty z Vás, kteří již Londýn navštívili a chtěli by poznat další zajímavá místa jižní Anglie, zvláště majestátní honosné aristokratické a královské paláce, při kterých se nachází také velice pěkné zahrady a parky.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: privát

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy v ranních hod. Nocleh ve Francii.

2.den (st): Odjezd časně ráno, příjezd do Anglie. Zastávka v malebném městečku RYE – starobylé opevněné městečko s pitoreskními uličkami. Návštěva BODIAM CASTLE – pohádkový hrad ze 14. století obehnaný vodním příkopem, který se řadí k nejromantičtějším v Anglii. Poté prohlídka jedinečného města BRIGHTON oblíbeného letoviska anglických aristokratů, jehož hlavní atrakcí je výstřední „orientální“ Royal Pavilion prince regenta.

3.den (čt): Návštěva aristokratického sídla BLENHEIM PALACE (UNESCO) – vrcholné dílo baroka v Anglii, které bylo postaveno pro vítěze bitvy u Blenheimu, J. Churchilla. Kromě paláce má toto skvostné sídlo i nádherný park a zahrady. OXFORD - staré univerzitní město s mnoha starobylými kolejemi a monumentální architekturou. Projížďka po náhorní vápencové plošině, kraji COTSWOLDS, který oplývá rozkošnými středověkými domy z místního vápence.

4.den (pá): WINDSOR - zámek, který již téměř tisíc let slouží jako sídlo britských králů a královen. Následuje prohlídka západního okraje LONDÝNA, kde navštívíme HAMPTON COURT – jeden z nejvýznamnějších paláců Anglie, jehož exteriér představuje směsici tudorovského a anglického baroka. Pýchou paláce jsou též pečlivě obnovené barokní zahrady se vzácnými rostlinami a geometricky řešenými záhony. Dále Královské botanické zahrady KEW GARDENS (UNESCO) s nejucelenější botanickou sbírkou na světě - tisíce druhů vzácných a exotických rostlin, Palmový skleník, skleník princezny z Walesu, vyhlídková věž, herbáře, čínská pagoda....

5.den (so): LONDÝN – devítihodinová prohlídka metropole, možnost navštívit mnohá atraktivní místa, jakými jsou budovy Parlamentu s legendárním Big Benem, Westminsterské opatství (UNESCO), Hyde Park s proslulým řečnickým koutkem, centrum City s katedrálou sv. Pavla, Tower aj. Večerní přejezd kanálu La Manche.

6.den (ne): Návrat do ČR v podvečerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
21.8.-26.8.20186 dní9 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • přejezd přes kanál La Manche
  • průvodce
  • 4x ubytování – 1x v hotelu, 3x v soukromí (dvoulůžkové pokoje)
  • 3x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí