přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.435 Paleta z Dolomit a jezero Lago di Garda

Bolzano-11

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (st): Večer odjezd z ČR.

2.den (čt): Ráno nás přivítají jedinečné skalní útvary italských Alp - symbol Dolomit (UNESCO). Krátká procházka kolem jezera MISURINA . Příjezd do turistického centra, olympijské CORTINY D'AMPEZZO - zastávka. Poté panoramatická trasa průsmyky PASSO FALZAREGO (2 105 m) a PASSO PORDOI (2 242 m) s výhledy na rozeklané vrcholky dolomitských velikánů a na nejvyšší vrchol Dolomit MARMOLADU (3 342 m). V případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou do výšky téměř 3 000 metrů ze sedla Pordoi. Ve večerních hodinách ubytování v oblasti Lago di Garda. Nocleh v hotelu.

3.den (pá): Jezero LAGO DI GARDA. Po snídani výlet po trase: malebné SIRMIONE - pohádkový scaligerský hrad, který je téměř celý obklopený vodou. SALÓ -místo, odkud v letech 1943-45 řídil republiku B. Mus-solini. Cesta podél západního pobřeží - přístavní městečko RIVA DEL GARDA - procházka městečkem s pěknou promenádou. Návrat na nocleh do hotelu.

4.den (so): Ráno příjezd do BOLZANA, prohlídka historického centra a návštěva muzea s expozicí ledového muže Ötziho. V poledne výjezd lanovkou na náhorní plošinu Ritten. Dále přejezd horským vláčkem do COLLALBA. Zastávka u rychlobruslařského areálu, který je takřka domovským tréninkovým centrem Martiny Sáblíkové. Odpoledne pak nenáročná turistická vycházka (cca 4 km) k unikátním skalním útvarům Pyramidy di Terra. Večer odjezd zpět do ČR.

5.den (ne): V ranních hodinách návrat do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
13.6.-17.6.20185 dní5 990 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a ČB.rezervovat
20.9.-24.9.20185 dní5 990 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a ČB.rezervovat

Cena obsahuje

  • doprava autokarem
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenzi
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1 200 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí