přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.274 Památky a přírodní parky Provence

Provence 8

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles, vůně tymiánu a levandule a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (ne): Oblast Provence : ORANGE (UNESCO), římský vítězný oblouk, AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, katedrála, most St-Benézet. Fakultativně lodí po Rhoně, výhledy na Villeneuve les Avignon a na středověký most.

3.den (po): Přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.

4.den (út): Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM nebo "van Goghův klášter" se zahradami, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE. Fakult. večeře v centru Avignonu.

5.den (st): Van Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, románský klášter Abbaye de Montmajour, římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.

6.den (čt): Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.

7.den (pá): CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada.

8.den (so): MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.

9.den (ne): Návrat do Prahy odpoledne.

Termíny a ceny

termíndélka2-lužkový pokoj poznámka 
21.7.-29.7.20189 dní12 290 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové (od 4 osob) a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 6x ubytování v hotelu
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 1 000 Kč)
 • 1x večeře (Marseille) (příplatek: 650 Kč)
 • 1x večeře (Avignon) (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4 300 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí