přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.348 Pohoří Pirin a Rila - letecky

IMG_6859

Po právu nese Rila a Pirin označení „střecha Balkánu“. Dvě pohoří sousedící vedle sebe a přitom tak odlišné. „Muss Allaha“ - Aláhův trůn, tak zněl původní název nejvyšší hory Balkánu, zatímco sousední Vihren byl pro staré Slovany sídlem boha Peruna. Obě pohoří nabízí vše, po čem touží vášnivý i sváteční turista - nenáročné i středně těžké túry s možností relaxace u křišťálových jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátné vrcholy s dechberoucími výhledy do širého okolí. Za dobré viditelnosti je vidět až na sídlo řeckých bohů - Olymp. Rila a Pirin není jenom o přírodě, ale i o poznávání kulturních tradic Bulharů. Ubytováni budete v příjemných ***hotelech s polopenzí, kde při některém z večerů můžete okusit tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odlet z ČR do Bulharska. Přejezd do horského turistického městečka BOROVEC – tzv. bulharské „Chamonix“ v podhůří RILY, ubytování. Dle časových možností, seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).

2.den (ne): Z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily – ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta: túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.

3.den (po): Odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Pro turistické nadšence možnost výstupu na vrchol ORLOVEC (2685 m n. m.) s naprosto fantastickým pohledem do kolmých a temných stěn okolních vrcholů. Odjezd na ubytování, večeře.

4.den (út): Přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).

5.den (st): Transfer do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků – Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA. Odjezd transferem do hotelu, večeře.

6.den (čt): Busem na spodní stanici lanovky BEZBOG, výjezd lanovkou nahoru k BEZBOŽSKÉMU JEZERU, kolem RIBNI JEZER k nejvýše položenému jezeru v Pirinu - POPOVU JEZERU. Odsud pod vrchol DŽANO. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta - túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu, večeře.

7.den (pá): Po snídani odjezd do SOFIE. V rámci časových možností návštěva historické části města, odjezd na letiště a odlet do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
30.6.-6.7.20187 dní19 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu vč. letištních tax a poplatků
 • transfer z / na letiště
 • autobusovou dopravu na jednotlivé výlety
 • 6x nocleh
 • 6x snídani
 • 5x večeři
 • 1x bulharskou večeři s hudbou
 • vedoucí zájezdu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3 200 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí