přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.143 Přírodní krásy a památky Sardinie - letecky

Italie_Sardinie_Porto-Cervo_10

Sardinie je ostrov ve Středozemním moři, jenž může nabídnout zájemcům širokou škálu přírodních krás, unikátních historických památek, výbornou kuchyni a příjemné prostředí. Zájezd za tím vším může být i pohodlný díky cestě letadlem.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ****

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z Prahy na Sardinii . Transfer do hotelu.

2.den (so): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Vyhlídka na mysu CAPO CACCIA. Dále návštěva malebného přístavu ALGHERO, přezdívaného díky katalánské tradici „malá Barcelona“. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter sv. Františka i nábřeží. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem, který leží na mohutném skalisku a majestátně se tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Fotozastávka u skály ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.

3.den (ne): Pobyt a odpočinek u moře.

4.den (po): Výlet na severovýchodní část Sardinie. CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím.Cesta za dávnou historií Sardinie – návštěva starověkého komplexu Prisgiona nuraghe, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Sardinii, prehistorické hrobky CODDU VECHIU(hrobka obrů) a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd do srdce pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, s obchůdky a restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.

5.den (út): Pobyt u moře.

6.den (st): Pobyt u moře.Pro zájemce možnost fakult.lodního výletu spojeného s návštěvou pobřežní vápencové jeskyně GROTTA DEL BUE MARINO a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži CALA LUNA, která dostala své jméno podle srpkovitého tvaru připomínající Měsíc.

7.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce pěší výlet na NURAG MANNU, který se nachází na působivém místě nad mořem, odkud jsou nádherné výhledy na východní pobřeží Sardinie.

8.den (pá): SAN TEODORO - malebné městečko umístěné jen kousek od jedné z nejvyhlášenějších pláží La Cinta. OLBIA - návštěva města, kde se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst se může změnit.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
1.6.-8.6.20188 dní22 690 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku na Sardinii
 • transfery
 • výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu****
 • 7x polopenzi vč. sklenice vody a vína k večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na vyžádání v CK (příplatek: 2 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí