přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.145 Přírodní krásy a památky Sardinie - letecky

Italie_Sardinie_Porto-Cervo_10

Pořadí navštívených míst se může změnit.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy na Sardinii . Transfer do hotelu.

2.den (): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem, který leží na mohutném skalisku a majestátně se tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE. Cestou do Santa Teresy se nám naskytne výhled na Bonifácovu úžinu oddělující Sardinii od Korsiky. Zastávka na focení Nuraghe Paddaggiu. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

3.den (): Pobyt a odpočinek u moře.

4.den (): Výlet na západní pobřeží Sardinie - malebný přístav ALGHERO, přezdívaný díky katalánské tradici malá Barcelona. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter sv. Františka i nábřeží. Zastávka u prehistorické památky v PALMAVEŘE. Návštěva mysu CAPO CACCIA, který je proslulý svými vápencovými útesya Neptunovou jeskyní se zajímavou krápníkovou výzdobou. K jeskyni se musí sestoupit po více jak 600 schodech.

5.den (): CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Cesta za dávnou historií Sardinie – návštěva starověkého komplexu Prisgiona nuraghe, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Sardinii , prehistorické hrobky CODDU VECHIU(hrobka obrů) a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd do srdce pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, s obchůdky a restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. Po výletu možnost koupání.

6.den (): Pobyt u moře.

7.den (): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní lodní výlet na SOUOSTROVÍ LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se jeho část stala národním parkem.

8.den (): Odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku na Sardinii
 • transfery
 • výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu***
 • 7x polopenzi vč. sklenice vody a vína k večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 240 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí