přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.516 Přírodní krásy a památky Slovenska + termály Bojnice

Slovensko-Bojnice

Náš zájezd kombinuje návštěvu zajímavých přírodních krás Slovenska s cestami za kulturním dědictvím. Vedle příjemných procházek v nádherné přírodě Vás provede skutečně všemi obdobími historie Slovenska. Prostý nápis na skále v Trenčíně připomíná velkolepou Římskou říši, Nitra slavnou Velkou Moravu, hrady a horní města Banská Štiavnica a Kremnica dávají představu o drsném, ale i prosperujícím středověku a novodobějších dějin se dotknete například v Topolčiankách. Kdo by se nechtěl zúčastnit některého z výletů, může strávit den koupáním v termálech v Bojnicích.

Typ zájezdu: Česká republika a Slovensko

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Zastávka v RAJECKÉ LESNÉ, kde se nachází největší pohyblivý betlém na světě. Návštěva unikátní rázovité obce ČIČMANY s lidovými dřevěnými domy zdobenými bílými ornamenty. Na závěr dne nenáročná procházka z Fačkovského sedla podél říčky Nitry až k jejím pramenům, označeným malou kapličkou. Dojezd do BOJNIC na ubytování

2.den (po): BOJNICE – dopoledne procházka městem a krásně upraveným lázeňským areálem, poté prohlídka jedinečného zámku, který získal svou podobu po romantické přestavbě a který patří k nejrozsáhlejším na Slovensku. Odpoledne koupání na termálním koupališti či v některém z vyhlášených lázeňských domů, případně vyhlášená bojnická zoologická zahrada.

3.den (út): Den věnovaný kráse pohoří MALÁ FATRA. Turistika v nádherné oblasti JANOŠIKOVE DIERY – úzké soutěsky s mnoha vodopády a dřevěnými lávkami či žebříky. Zřícenina hradu STREČNO, který se mocně vypíná nad údolím Váhu.

4.den (st): NITRA – starobylá metropole stejnojmenného knížectví, které bylo v 9. století připojené ke slavné Velkomoravské říši. Nitranský hrad, v jehož areálu se nachází starobylá katedrála svatého Emerama, „Horní“ město s bohatými měšťanskými a kanovnickými domy. Zastávka v TOPOLČIANKÁCH - oblíbené místo T.G. Masaryka, půvabný empírový Kaštiel (Zámek), prohlídka Národního hřebčína.

5.den (čt): Návštěva dvou významných svobodných horních měst, kde se těžilo zlato a stříbro. BANSKÁ ŠTIAVNICA s cenným historickým centrem zapsaným do seznamu UNESCO. Odpoledne kouzelná KREMNICA – Městský hrad, pozdně barokní impozantní morový sloup na centrálním náměstí.

6.den (pá): TRENČÍN – jedno z nejstarších slovenských měst na řece Váh, návštěva Trenčianského hradu, výrazné dominanty středního Pováží. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
29.7.-3.8.20186 dní6 390 Kčrezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1 500 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí