přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.240 Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy

Řecko Atheny 2003

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Rodiště mnoha slavných civilizací a dnes země, která nabízí obrovské množství památek nejen z období starověku. Řecko, to jsou Athény, Olympie, Korinth, Epidauros a na závěr našeho putování odpočinek u nádherně modrého Jónského moře na ostrově Korfu, který bezpochyby patří k nejkrásnějším místům Řecka.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: apartmán

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Přílet na Korfu.

2.den (): Přejezd na řeckou pevninu. Skalní kláštery v METEOŘE (UNESCO) - v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizarních tvarů. Nocleh.

3.den (): DELFY (UNESCO) - světově proslulý archeologický areál, Apolónův chrám, záhadná stavba Tholos aj. OSIOS LOUKAS (UNESCO) - věhlasný byzantský klášter. Nocleh v Athénách.

4.den (): ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek (Akropolis, Agora, Diův chrám, Národní archeologické muzeum aj.). Nocleh.

5.den (): Poloostrov Peloponés: KORINTSKÝ PRŮPLAV, archeologický areál starého KORINTU se zbytky chrámu, EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku, MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu. Nocleh.

6.den (): OLYMPIA (UNESCO) - jeden z nejhezčích archeologických areálů v Řecku a muzeum s významnými exponáty. Přejezd na ostrov Korfu. Nocleh na Korfu.

7.den (): Pobyt u moře na Korfu. Nocleh.

8.den (): Grand Tour po ostrově Korfu: Hlavní město ostrova KÉRKYRA (UNESCO) s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION - zámeček císařovny Sisi. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA. Nocleh.

9.den (): Pobyt u moře. Fakultativně výlet do Albánie. Nocleh.

10.den (): Pobyt u moře. Fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a do letoviska na řecké pevnině PARGA.

11.den (): Pobyt u moře.

Termíny a ceny

termíndélkaApartmán Hotel poznámka 

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu
 • letištní taxy a palivový příplatek ve výši 1690 Kč
 • dopravu autobusem po Řecku
 • průvodce
 • 4x nocleh se snídaní v hotelích v Řecku
 • 5-6x nocleh (dle času příletu) v apartmánech nebo v hotelu Alkyon se snídaní (klimatizace, bazén) na Korfu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • 4x večeře (při okruhu) (příplatek: 1 200 Kč)
 • 5x večeře (na Korfu 6. - 10.den) (příplatek: 1 350 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí