přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.247 Řecko - velký okruh

Delfy 12

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Kolik památek vlastně Řecko ukrývá? Poznejte v Řecku alespoň nejvýznamnější z nich, a to nejen ve vlastním Řecku, ale také na poloostrově Peloponés.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd brzy ráno z ČR, trasa přes Maďarsko, Srbsko, Makedonii.

2.den (pá): Příjezd do Řecka. Návštěva SOLUNĚ (UNESCO) - prohlídka města (Bílá věž, hradby, přístav, Galeriův vítězný oblouk, Rotunda, chrám Agios Dimitros, kostelík Panagea Chalkeon); LEPTOKARIA (letovisko pod Olympem) - ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích, večeře, nocleh.

3.den (so): Ráno odjezd směr křižácký hrad PLATAMONAS, dále do pohoří OLYMP - výjezd na vyhlídku, LIFIDRA - magnetická hora, archeologický areál DION, LITOCHORO - krátká prohlídka města, večeře, nocleh.

4.den (ne): Odjezd na poutní místo AGIA PARASKIEVI v soutěsce TEMBI mezi pohořím OLYMPOS a OSSA; dále směr Larisa, Trikala, Kalambaka, METEORA (UNESCO) - tajemné kláštery na skalách, kouzelná krajina. Večeře, nocleh v Leptokarii.

5.den (po): Odjezd směr DELFY (UNESCO) - nejslavnější svatyně Řecka, působiště věštkyně PYTHIE, odjezd do Athén, ubytování, nocleh.

6.den (út): Prohlídka ATHÉN (UNESCO) - nejvýznamnější starověké památky (Akropole, řecká a římská agora, Archeologické muzeum), nocleh.

7.den (st): Dokončení prohlídky ATHÉN, odpoledne odjezd na PELOPONÉS, AKROKORINTH - hora nad areálem starého města, krásné výhledy, KORINTHOS (UNESCO) - průplav. Odjezd do TOLA na ubytování.

8.den (čt): EPIDAUROS (UNESCO) - sídlo boha lékařství Asklépia se zachovalým antickým divadlem, zastávka v bájných MYKENÁCH (UNESCO) - Atreova pokladnice, Lví brána, hrobky antických hrdinů. NAUPLIO s dominující pevností Palamidi, francký hrad Toron, malebný přístav. Odpoledne koupání, nocleh v Tolu.

9.den (pá): Po snídani odjezd do Leptokarie, cestou THERMOPYLY - památník slavné bitvy mezi Řeky a Peršany, příjezd do Leptokarie - volno, nocleh.

10.den (so): Možnost nákupu v Leptokarii. V poledne (odpoledne) odjezd do ČR.

11.den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
4.10.-14.10.201811 dní12 680 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 8x ubytování v penzionech (2-3 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 4x snídani
  • 3x večeři

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí