přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.235 Romantické zámky Dánska a Německa, hanzovní města Baltického moře, ostrov Rujána

Kodan-23

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): Brzo ráno příjezd na OSTROV RUJÁNA, nejkrásnější a nejrozmanitější ostrov Německa. Křídové útesy, písečné pláže, kopcovité vnitrozemí. Severní mys Arkona, návštěva NP JASMUND – lehká pěší turistika, křídové útesy KÖNIGSTUHL, STUBBENKAMMER – 117m, překrásné vyhlídky. Prohlídka historického centra jednoho z nejpozoruhodnějších hanzovních měst, města STRALSUND. Ve městě se dochovalo přes 800 starých architektonicky zajímavých budov; cihlová gotická radnice, štítové domy, kostel Panny Marie aj. Zastávka ve významném městě ROSTOCK . Promenáda s domy ze 17. století, kostel Panny Marie se zajímavým orlojem, radnice s barokním průčelím.

3.den (): Dopoledne prohlídka města GÜSTROW se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. SCHWERIN – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. svět. válku bez újmy. Podvečerní LÜBECK (UNESCO) – ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Po 2. svět. válce bylo pěkně obnoveno. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely aj.), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky.

4.den (): Přejezd do Dánska. EGESKOV SLOT – jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku a zároveň jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě. Dojezd do Kodaně.

5.den (): FREDERIKSBORG SLOT – velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami – Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. KRONBORG SLOT (UNESCO) – Hamletův „hrad Elsinor“ - Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko HELSINGOR ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí.

6.den (): ROSKILDE – první hlavní město Dánska s významnou katedrálou, která pro svůj historický význam byla zařazena na seznam UNESCO. KODAŇ - devítihodinová prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců - Christianborgu, Amalienborgu a Rosenborg Slotu. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Večer odjezd do Čech.

7.den (): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí Zadní místa poznámka 
20.7.-26.7.20177 dní9 490 Kč8 990 KčOdjezd též z Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • trajekt
  • průvodce
  • 4x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 4x snídaně

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí