přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.112 Romantický ostrov Elba + Toskánsko

Italie Elba 1

Toskánsko - jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie. Toskánsko vám umožní poznat klenoty itaksé architektury hlavně z období renesance. Toskánsko ovšem nabízí také přírodní zajímavosti. K velmi lákavým oblastem Toskánska patří také ostrov Elba. Ostrov Elba patří k nejmalebnějším ostrovům Středozemního moře. Členité pobřeží, kde se střídají skaliska a zálivy s malými plážičkami, vytváří tu správnou romantiku, kterou dokreslují vysoké hory v centru ostrova. Roztomilé vesničky dýchající středověkem se klenou na svazích hor. Mnohý turista v tomto příjemném prostředí zapřemýšlí nad tím, proč vlastně odtud Napoleon tak rychle utíkal. K romantické atmosféře přispívá i fakt, že turistická centra se zde rozvíjí kultivovaně a ostrov je chráněn proti velkým stavbám.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: apartmán

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2.den (so): Ráno návštěva města PISA (UNESCO) – prohlídka monumentálního komplexu Campo dei Miracoli s katedrálou, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Odpoledne trajekt na Elbu v oblasti Toskánsko .

3.den (ne): Pobyt u moře.

4.den (po): Prohlídku ostrova ELBA zahájíme ve vinařském městečku CAPOLIVERI, projdeme se úzkými uličkami a zamíříme do PORTO AZZURRO, které patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova – pevnost Longone, muzeum minerálů, největší pláž v okolí – Barbarrossa.

5.den (út): Pobyt u moře.

6.den (st): Výlet do hlavního města PORTOFERRAIO – tři významné pevnosti dostavěné za Napoleona, Napoleonova rezidence Villa Mulini s jeho osobní malířskou sbírkou. Na zpáteční cestě návštěva druhé Napoleonovy vily – SAN MARTINO ve vnitrozemí ostrova.

7.den (čt): Pobyt u moře. V podvečer možnost výletu do lázeňského městečka MARINA DI CAMPO.

8.den (pá): Pro zájemce výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE – jedinečný pohled na členité území ostrova s množstvím romantických zátok. Malebná kamenná vesnička MARCIANA, ležící na úpatí majestátních hor. Poté okružní jízda po západní části ostrova – nádherné a pestré pláže od písčitých přes oblázkové až po skaliska.

9.den (so): Ráno odjezd na pevninu. Cestou domů prohlídka městečka LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
14.9.-23.9.201810 dní9 990 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • trajekt na Elbu a zpět
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • studio mono pro 2 osoby - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 700 Kč)
 • apartmán bilo pro 2 osoby - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 1 000 Kč)
 • apartmán bilo pro 3 osoby - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj v apartmánu trilo (příplatek: 2 000 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ (sleva: 400 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí