přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.267 Sardinie a Korsika - příroda, moře, památky

Bonifacio-06

Tento zájezd je šitý na míru těm, kteří chtějí poznat co nejvíce z obou nádherných středomořských ostrovů - Sardinie a Korsiky a zároveň si přejí být ubytováni v hotelu. Korsika návštěvníky přitahuje svou divokou přírodou, Sardinie je naopak klidnější, obklopuje ji třeskutě čisté moře, které spíš připomíná moře u tropických ostrovů, a pyšní se luxusními rezorty a unikátními záhadnými prehistorickými stavbami - nuraghy.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Korsiku.

2.den (ne): Trajekt Livorno - Bastia. Prohlídka CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami.

3.den (po): Krátká túra s koupáním v horách v kouzelných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Odpoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA. Mys LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.

4.den (út): Cesta východním pobřežím Korsiky do BONIFACIA - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii .

5.den (st): CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

6.den (čt): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMATRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.

7.den (pá): Výlet na zajímavé západní pobřeží Sardinie. ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí přezdívané „malá Barcelona“. PALMAVERA - prehistorická památka. Přejezd k pobřeží, kde se útesy tyčí 300 metrů nad mořem. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou.

8.den (so): Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.

9.den (ne): Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
8.9.-16.9.20189 dní15 990 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Královérezervovat

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • trajekt
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 6x snídaně
 • 4x večeře

  Cena neobsahuje

 • Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2018. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).

  Fakultativní výlety

 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 400 Kč)
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí