přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.454 Schwarzwald a Alsasko

Oblast pohoří Schwarzwald na jihozápadě SRN je nejmladším národním parkem v Německu. Jedinečná krajina je tvořena nedotčenými hlubokými lesy, úchvatnými výhledy do dálky a tajemnými zákoutími. Oproti tomu Alsasko je historicky kulturní krajinou s množstvím památek a dlouhou tradicí pěstování vína.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hod., NP SCHWARZWALD - LAHR, historické město mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa, festival chryzantém, květiny v podobě pestrobarevných obrazců.

2.den (pá): Město THANN s kostelem sv. Thiébauta (nádherná figurální výzdoba), zastávka s výhledy, Vierl Armand - bojiště 1. světové války, možnost oběda a ochutnání borůvkových koláčů, vyhlídková jízda po tzv. ROUTE DE CRÊTES, pohodlně zdoláte hned dva nejvyšší vrcholy pohoří Vogézy - GRAND BALLON (1.424 m) a HOHNECK (1.363 m), LAPOUTROIE, muzeum likérů s ochutnávkou, exkurze do sýrárny.

3.den (so): Pohledy na významný hrad Alsaska HAUT-KOENIGSBOURG vysoko nad krajem, COLMAR, metropole oblasti se zachovalým starobylým centrem, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy, loďkou po kanálech, nejkrásnější vinařské městečko RIQUEWIHR ležící na Route de Vin (cestě vína), EGUISHEIM, městečko s hrázděnými domy, tradiční slavnosti hub - množství hub ve všech podobách a omáčkách, velká výstava hub, trh s místními produkty, hudební vystoupení, ochutnávka vína a bábovky kougelhopf přímo u vinaře.

4.den (ne): UNGERSHEIM, největší skanzen lidových staveb Alsaska, ŠTRASBURK - historické centrum a katedrála Notre Dame jsou zapsané na seznamu UNESCO, fakult. večeře na rozloučenou, odjezd pozdě večer.

5.den (po): Návrat do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
25.10.-29.10.20185 dní6 590 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídani
 • průvodce
 • Raději upozorňujeme, že může dojít ke změně programu s ohledem na slavnosti.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí