přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.125 Severní Jadran a jeho ostrovy

Chorvatsko-Pula

Pobytově-poznávací zájezd do Chorvatska, do jeho severní části, střídá pobytové dny u moře s výlety na přírodně zajímavé ostrovy severního Jadranu i do historické Puly a Rovinje. Cestou si budete moci prohlédnout také významné italské přístavní město Terst a nejznámější místa ve Slovinsku - Postojenské jeskyně a Lublaň.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2.den (ne): Návštěva italského města TERST – jedno z nejvýznamnějších měst monarchie Rakousko – Uhersko s řadou krásných paláců především z 19. století včetně radnice. Zastávka u zámku MIRAMARE, který si nechal zbudovat Maxmilián I. Mexický. Nachází se na pobřeží obklopený překrásným parkem. Dojezd na ubytování.

3.den (po): Pobyt u moře.

4.den (út): Okruh po ostrově KRK – největší jaderský ostrov s neokoukanými přírodními scenériemi a malebnými městečky. Hlavní město ostrova KRK s trojlodní křesťanskou bazilikou, pitoreskní městečko VRBNIK, turisticky atraktivní BAŠKA – městečko s úzkými uličkami a průchody a dlouhou oblázkovou pláží. Zastávka v městečku OPATIJA – přímořské lázně s noblesními lázeňskými domy obklopenými bujnou zelení parků a zahrad s exotickou květinovou nádherou.

5.den (st): Návštěva PULY – metropole Istrie, jedno z nejstarších měst na východním jaderském pobřeží, velkolepý amfiteátr. Část dne bude patřit městečku ROVINJ – prohlídka, volno, koupání. Zastávka u vyhlídky nad LIMSKÝM ZÁLIVEM vřezávajícím se kilometry do pevniny jako skandinávské fjordy. Historické městečko PAZIN, středověký hrad nad propastí s ponornou krasovou říčkou Pazinčica, kterou v románu Julese Verna Matyáš Sandorf prchá hrdina z rakouského vězení.

6.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet: Trajektem na ostrov CRES, tajemné hory a městečka na skalních útesech, historický OSOR, přes most na ostrov LOŠINJ. Návštěva malebného městečka v MALI LOŠINJ. Koupání v zátoce ČIKAT.

7.den (pá): Návštěva Slovinské riviéry. Prohlédneme si PIRAN, asi nejkrásnější město na Slovinském pobřeží Jadranu (Staré město, Tartiniho náměstí). Část dne strávíme v noblesní PORTOROŽI. Cestou zpět historické město POREČ s raně křesťanskou bazilikou zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

8.den (so): Návštěva POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ. Druhá největší zpřístupněná jeskyně v Evropě s 20 km podzemních chodeb, krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana. LUBLAN – hlavní město Slovinsko, kterému dominuje hrad, z jehož věží je výhled až k Julským Alpám. Prešerenovo náměstí s barokním kostelem, známé Trojmostí, které bylo upraveno světoznámým Jože Plečnikem, aj.

9.den (ne): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
1.9.-9.9.20189 dní11 790 KčOdjezd též z Brna, Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x polopenzi
 • pobytovou taxu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • fakultativní výlet 6.den (příplatek: 400 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 300 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí