přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.256 Sicílie - letecky

Itálie-Cefalu

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy, přílet na Sicílii , ubytování.

2.den (): Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.

3.den (): SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia. Odpoledne zastávka v NOTO – vystavěné v 18.století (staré město zničeno zemětřesením 1693), nádherná ukázka sicilského baroka, katedrála, paláce s krásnými fasádami se skulpturami a místními typickými „sicilskými balkony“.

4.den (): Prohlídka PIAZZA ARMERINA (UNESCO) ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými podlahovými mozaikami. Od toho horského města jsou pěkné výhledy na městečka na vrcholcích kopců. Přejezd opět na pobřeží Středozemního moře do AGRIGENTA (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace, jedno z nejvýznamnějších měst antického světa. Dobře zachovalé chrámy v krásné krajině nazývané Údolí chrámů – chrám Svornosti, Héraklův chrám, chrám Dia Olympského, chrám Kastora a Polluka.

5.den (): SEGESTA – zříceniny antického chrámu s proslulými dórskými sloupy malebně zasazené v pěkné krajině. MONREALE – nádherná katedrála a klášter s rajskou zahradou, nejvýznamnější normanská památka na Sicílii , chrám Panny Marie s arabskými ornamenty, známé mozaiky. PALERMO – hlavní město Sicílie , rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou, stavby v orientálním stylu, královský palác aj.

6.den (): TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, malebné letovisko.

7.den (): Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.).

8.den (): Odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků a tax
  • autobusovou dopravu dle programu
  • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 440 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí