přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.108 Sicílie, Liparské ostrovy - letecky

Cefalu-07

Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním a polopenzí v ***hotelu Capo Skino na nádherném severním pobřeží Sicílie. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z dob normanské vlády (Palermo, Monreale, Cefalú) i nejkrásnější přírodní zajímavosti Sicílie (např. stále činná Etna).

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet do Itálie, ubytovaní v hotelu.

2.den (so): Brzy ráno přistoupení do autobusu, přejezd do NEAPOLE (UNESCO), prohlídka centra města s několika hrady a výhledem na sopku Vesuv. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii, v ceně kajuty.

3.den (ne): TINDARIS – poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, nad kterým se tyčí jako dominanta mohutná skála. Dojezd na ubytování.

4.den (po): Pobyt u moře.

5.den (út): Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou – doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.)

6.den (st): Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.

7.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia. CATANIA - zastávka u nádherné katedrály.

8.den (pá): MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské s bohatou mozaikovou výzdobou, velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. Století zaujímají plochu 6340 m2. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.

9.den (so): ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Ubytování.

10.den (ne): Odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
15.6.-24.6.201810 dní22 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku do Itálie
 • dopravu lux. autobusem
 • 9x nocleh: 7x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x nocleh na trajektu (kabiny)
 • 5x polopenzi
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
 • pojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • výlet 7. den - Syrakusy, Catania (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí