přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.201 Norské fjordy a skandinávské metropole

Foto - Skandinávské metropole + Norské fjordy

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Norska Oslo se slavnými muzei, "ve Švédsku Benátky severu" Sockholm a v Dánsku romantická Kodaň s Malou mořskou vílou. Fjordy v Norsku nabízejí kouzlo tisíců vodopádů, rozsáhlých ledovců i monumentálních hor, dřevěných kostelíků a skokanských můstků.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: chata

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU. Nocleh.

3.den (): OSLO – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Příjezd do „srdce“ Norska – údolí GUDBRANDSDALEN. Nocleh.

4.den (): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů – TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů – TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města. ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocleh.

5.den (): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM – městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem a další zajímavou architekturou. Nocleh.

6.den (): Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – výlet na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO – krásná ukázka staré norské dřevěné architektury. Nocleh.

7.den (): Přejezd do Švédska. Zastávka v městečku LILLEHAMMER – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.

8.den (): STOCKHOLM – překrásná švédská metropole, Benátky Severu. Radnice s vyhlídkovou věží, královský palác, malebné staré město na ostrově, unikátní muzeum lodi Vasa. Noční přejezd.

9.den (): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.

10.den (): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
28.7.-6.8.201710 dní8 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Brna a Teplic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • trajekty
 • průvodce
 • 6x ubytování (2x ubytování ve Švédsku, 4x ubytování v Norsku s možností vaření, 4-5lůžkové chaty)

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
 • 4x polopenze (česká kempingová kuchyně) (příplatek: 1 600 Kč)
 • malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (4 noci) - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 1 000 Kč)

  Další informace: Norsko.

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí