přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.238 Skotsko bez kompromisů - letecky

edinburg - 3

Skotsko je země nekonečných vřesovišť, oblých vrcholů i mokřadů zakrytých mlhou. Zájezd do této části Velké Británie ale nabízí také seznámení s mnoha památkami, historickými městy a jezery a dalšími přírodními krásami této severní části království.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (st): Odlet z Prahy do Edinburghu. Odpoledne návštěva palírny whisky v Glenkinchie. V podvečer zastávka u ROSSLYN CHAPEL - krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Večer ubytování v hotelu v okolí Edinburghu.

2.den (čt): Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka ST. ANDREWS na východním pobřeží Skotska . Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Dále zamíříme do královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Pozdě večer návrat na ubytování.

3.den (pá): Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – STIRLING. Poté zamíříme do malebné části Skotska - TROSSACHS s řadou krásných jezer. Dále průjezd tajemným vřesovištěm RANNOCH MOOR a úchvatným údolím GLENCOE, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska, nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Cestou nádherné výhledy na západní pobřeží Skotska - zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis. Odpoledne možnost návštěvy palírny whisky Ben Nevis (ve Fort William). Večer ubytování v oblasti Fort William.

4.den (so): Ráno se vydáme do městečka FORT WILLIAM. Krátká zastávka u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Dále pak můžete fakultativně vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig. Středověký hrad EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny.

5.den (ne): Ráno zamíříme k jezeru LOCH NESS. Zříceniny hradu URQUHART CASTLE, místo nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Krátká zastávka v městečku INVERNESS. THURSO - nejsevernější město britského kontinentu, staré město s ruinami hradu, místní muzeum.

6.den (po): Celodenní fakultativní výlet na SOUOSTROVÍ ORKNEYE . Ráno přejezd do přístavu John Groats, odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Následuje autokarový okruh po ostrově: SCAPA FLOW - proslulá námořní základna britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italská kaple - zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. KIRKWALL - hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. SKARA BRAE - unikátně dochované město z doby bronzové. STANDING STONES STENNESS - unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. RING OF BRODGAR - kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. Noční non-stop přejezd do jižní části Skotska.

7.den (út): Ráno odlet z Edinburghu zpět do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
22.8.-28.8.20187 dní25 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu a zpět včetně letištních tax
 • dopravu autobusem po Skotsku
 • 5x ubytování
 • 3x snídani
 • 1x večeři
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
 • připojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • zavazadlo k odbavení (Leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu zajišťuje nízkonákladový dopravce. Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.) - do 15 kg (příplatek: 1 350 Kč)
 • zavazadlo k odbavení 23kg (příplatek: 1 700 Kč)
 • jízdenka na vlak Harryho Pottera (příplatek: 1 550 Kč)
 • výlet Orkneye (příplatek: 1 990 Kč)
 • představení Milittary Tattoo - od 1270 Kč (bude upřesněno po zveřejnění cen vstupenek)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 5 490 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí