přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.135 Španělsko - okruh s pobytem v Andalusii

generalife-06

Zájezd propojující pobytové dny na pobřeží Andalusie s návštěvou měst, která lze bez nadsázky nazvat „perlami Španělska“. V pohoří Sierra Nevada navštívíme Granadu a palác Alhambra. Vyjedeme do britské kolonie na Gibraltar, uchvátí nás Ronda, malebné městečko ve skalní rozsedlině. Projdeme se přírodními parky, navštívíme známé jeskyně a bílá městečka. Ve výčtu nebude chybět ani Málaga, Sevilla, Córdoba nebo Toledo. Cestou do Andalusie navštívíme Barcelonu a Valencii při zpáteční cestě prohlídka Madridu.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd v časných ranních hodinách.

2.den (út): Devítihodinová prohlídka města BARCELONA - metropole Katalánska (zajímavá gotická čtvrť, přístav, vrch Montjuic, tepna starého města La Rambla a hlavně velké množství staveb slavného španělského architekta Antoni Gaudího – Sagrada Familia, Tři Grácie, La Pedrera aj.). Přejezd na ubytování.

3.den (st): Cesta do Andalusie , prohlídka centra VALENCIE , které je třetím největším městem Španělska a je bohaté na různé památky. Město má neopakovatelnou atmosféru, rušný přístav a je proslulé svými slavnostmi a fiestami. Dochovaly se zde středověké hradby s věžemi a několik starobylých kostelů včetně katedrály La Seo. Pokračování v cestě na jih.

4.den (čt): GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem).

5.den (pá): Pobyt u moře.

6.den (so): Výlet na GIBRALTAR - britská kolonie, pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Malebné bílé městečko ve vnitrozemí ve skalní rozsedlině RONDA, které svou romantikou uchvátí každého návštěvníka.

7.den (ne): Pobyt u moře. Půldenní výlet do NERJI (letovisko a známé jeskyně Cuevas de Nerja s jeskynními malbami starými až 20 000 let).

8.den (po): ANTEQUERA – bílé romantické město ležící v pohoří El Torcal s maurskou pevností, odkud jsou nádherné výhledy na centrum a široké okolí. Historické centrum je tvořeno převážně kostely z období renesance. Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. Na závěr prohlídka města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.

9.den (út): Pobyt u moře.

10.den (st): SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. CORDOBA (UNESCO) - jedinečná maurská mešita přestavěná na křesťanskou katedrálu, krásné zahrady starého Alcazaru, bílá židovská čtvrť s úzkými uličkami.

11.den (čt): TOLEDO (UNESCO) – krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca a Del Tránsito, romantické uličky bývalé maurské a židovské čtvrti.

12.den (pá): Prohlídka MADRIDU – hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Večer odjezd do Čech.

13.den (so): Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
17.9.-29.9.201813 dní19 990 KčOdjezd též z Brna, Pardubic, Hradce Králové a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 10x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6x polopenzi
 • 4x snídani

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 460 Kč)
 • vstupné do Alhambry s rezervací (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 900 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 4 700 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí