přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.326 Srdce Dolomit II - Rosengarten, Latemar, Sella

Dolomiti_Rosengarten

Protože tato oblast Dolomit (UNESCO) je velice nádherná a působivá, turisti se sem rádi vrací. Proto i my jsme pro ně přidali nový zájezd do této překrásné scenérie s odlišným programem.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): Příjezd na sedlo PASSO DI COSTALUNGA (1 745 m). Odtud pěší výlet pod severní stěnu skupiny LATEMAR k Mitterlerger (pro zájemce cestou Labyrinthsteig) a pokračování okruhem k jezeru LAGO DI CAREZZA. V zelených vodách tohoto jezera se nádherně odráží skalní stěny skupin LATEMAR i ROSENGARTEN.

3.den (): Atraktivní okružní cesta s řadou výhledů kolem výrazného masivu hory PALA DI SANTA (2488 m, německy Zanggenberg) přes průsmyky PAMPEAGO (1990 m) a LAVAZE (1800 m). Pro zdatnější možnost výstupu na vrchol hory.

4.den (): Výjezd autobusem na PASSO ROLLE do výšky 1 980 m pod vysokou stěnu masivu PALA. Odtud pěší výlet k jezeru LAGO DEL COLBRICON a k chatě Rif. P. ta Ces s výhledem na SAN MARTINO DI CASTROZZA a monumentální skupinu PALE DI SAN MARTINO.

5.den (): Výlet do srdce masivu ROSENGARTEN (Růžová zahrada). Z VIGO DI FASSA a Ciampedié (možnost výjezdu lanovkou) cesta pod nádhernou barevnou kulisou rozeklaných štítů na chatu. RIF. CATINACCIO a RIF. VAIOLET, kde si připadáte jak v přírodním amfiteátru.

6.den (): Pěší túra v oblasti jižní části skupiny LATEMAR s výhledem na VAL DI FIEMME a skupinu LAGORAI . Trasa vede z PASSO FEUDO (2121 m) k chatě RIF.TORRE DO PISA (2671 m) nebo pod vrchol MT.AGNELLO (2.358 m).

7.den (): Odjezd do oblasti SELLA GRUPPE, kde se nachází známá lyžařská oblast SELLA RONDA, na PASSO GARDENA (2 137 m). Výlet pod masivem GRUPPO DI PUEZ na chatu Rif. Forcelles s výhledy na okolní masivní velikány skupin SELLA a BRAIES. Odjezd do Čech.

8.den (): Příjezd v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu s polopenzí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí