přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.109 Středověká Umbrie, Toskánsko - Chianti a italská Adriatická riviéra

Italie_Assisi

Zájezd nás zavede do oblasti, kde se prolíná historie v podobě unikátních památek s malebnou kopcovitou krajinou, která utváří ráz této jedinečné oblasti Itálie. Navštívíme historické skvosty často zařazené do seznamu UNESCO, např. Assisi ale i další půvabná městečka s úžasnou atmosférou. Poznávání kulturních zajímavostí proložíme koupáním na italské Adriatické riviéře.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2.den (ne): AREZZO – starobylý střed s mnoha krásnými starými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím, trochu připomínajícím hlavní náměstí v Sieně. Zastávka v městečku CORTONA – město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Ubytování v oblasti Chianciano Terme.

3.den (po): Den věnovaný návštěvě proslulých vinařských oblastí Toskánska Val d´Orcia a Chianti. Zastávka ve městečku MONTEPULCIANO s výhledem na Toskánsko a nedaleké umbrijské vrcholky. Průjezd malebnou krajinou VAL D´ORCIA, která se stala častým námětem malířů a fotografů. Prohlídka městečka MONTALCINO s hradem ze 14. st. a zajímavým středem městečka plným krámků s věhlasným vínem Brunello di Montalcino. Odpoledne průjezd krajem vinohradů a olivových hájů druhé vinařské oblasti – proslulého CHIANTI.

4.den (út): Přejezd kolem jezera LAGO TRASIMENO. PERUGIA – město s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. ASSISI (UNESCO), světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. Přejezd přes Apeniny na ubytování u moře v oblasti Rimini.

5.den (st): Pobyt u moře. Odpoledne výlet do ministátečku SAN MARINO, který je působivě umístěn na vysokém kopci Monte Titano. Zaujmou vás romantické uličky i pěkné výhledy do širokého okolí.

6.den (čt): Návštěva SAN LEO – městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad. V městečku zaujmou dlážděné uličky, farní kostel z 9. století i románská katedrála. URBINO – město považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Odpoledne koupání.

7.den (pá): Pobyt u moře. Pro neposedné fakultativní výlet - GUBBIO – město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino. Krásu křivolakých uliček a domů s terakotovými taškami právě umocňují Apeniny. Dóm ze 13. stol., středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti (Fontána bláznů). Návštěva jeskyně FRASSASI.

8.den (so): Dopoledne poslední koupání v moři a odjezd z hotelu. Cestou domů návštěva v dobách římských a byzantských významného města RAVENNA (UNESCO) – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu.

9.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
1.9.-9.9.20189 dní11 990 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • fakultativní výlet 7. den (příplatek: 290 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 990 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ (sleva: 400 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí