přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.320 Švýcarsko - Svatý Mořic - s kartou, hotel***

- místní lanovky, busy a vláček v ceně

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd v pozdních večerních hodinách.

2.den (ne): Příjezd do oblasti ENGADINU. Výlet k ledovci MORTERASCH, který se táhne od nejvyšší hory této oblasti Piz Bernina až dolů do údolí. Nenáročná vycházka k ledovcovému splazu. Odpoledne ubytování v městečku Pontresina, které je vzdáleno necelých 10 km od věhlasného střediska St. Moritz.

3.den (po): Z městečka SILS lanovkou na FURTSCHELLAS LA CHUDERA, kde začíná okružní tzv. vodní cesta kolem šesti jezírek (cca 2,5 hod) s nádhernými vyhlídkami do údolí řeky Inn i na okolní velikány, nebo tzv. gastronomická cesta s několika zastávkami, kde je možno ochutnat místní speciality.

4.den (út): Výjezd lanovkou na vrchol DIAVOLEZZA (2973 m), odkud se otvírají nádherné výhledy na okolní vrcholy, ledovce i na nejvyšší horu Rhétských Alp, jedinou čtyřtisícovku této oblasti, Piz Bernina. Po návratu k autobusu odjezd na PRŮSMYK BERNINA a vycházka kolem Bílého jezera k zastávce vláčku Bernina express v ALP GRÜM s krásnými výhledy na ledovec Palü. Návrat k autobusu vláčkem a odjezd do hotelu.

5.den (st): Výjezd lanovkou SIGNALBAHN, pěší vycházka přes Salastrains na Chantarella, dále výjezd lanovkou až na vrchol PIZ NAIR do výšky 3.056 m. Při zpáteční cestě prohlídka SVATÉHO MOŘICE, městské i lázeňské části s pamětní deskou na olympijské hry.

6.den (čt): Lanovkou na CORVATSCH, výjezd do výšky 3.295 m, nádherné výhledy na celou skupinu masívu Bernina. Návrat do mezistanice Murtel a odtud se zdatní jedinci vydají přes FUORCLA SURLEJ a kolem jezera LEI DA VADRET dojdou k závěru údolí a chatě Roseg (náročná túra, cca 6 hod chůze ). Od hotelu Roseg možno sjet do Pontresiny koňským povozem nebo dojít údolím pěšky – cca 2 hod. Ostatní z mezistanice mohou dojít jen k horské chatě Fuorcla Surlej, vrátit se k lanovce, autobusem přejet do Pontresiny a vydat se údolím Roseg pohodlnou cestou.

7.den (pá): Odjezd místním busem k nedaleké lanovce na MUOTTAS MURAGL, odtud panoramatickou cestou, která je označována za nejkrásnější vyhlídkovou cestu Horního Engadinu. Cestou se otvírají nádherné pohledy na Svatý Mořic, jezera, údolí a okolní hory. Cesta končí u horní stanice lanovky ALP LANGUARD, kde sjedeme dolů do Pontresiny a pohodlně dojdeme k hotelu. (doba chůze cca 3 hod), Odpoledne podél řeky Inn do SCUOL, kde se nacházejí vyhlášené termální lázně, pobyt v lázních cca 3 hod, ostatní se mezitím projdou v městečku s typickými engadinskými domy se sgrafitovou výzdobou. Večer odjezd ze Švýcarska.

8.den (so): Návrat do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
18.8.-25.8.20188 dní12 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování v hotelu*** s wellness (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x bufetovou snídani
 • lanovky
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 4x večeře (příplatek: 2 350 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí